1 тур чемпіонату Прилуцького району з футболу

Минулої неділі матчами першого туру розпочався чемпіонат Прилуцького району з футболу сезону 2018. Перший тур чемпіонату вийшов неповним у зв’язку із участю діючого чемпіона району ФК “Дівиця” у кубку Чернігівської області. Якраз у неділю дівицька команда проводила чвертьфінальну гру цього турніру проти бахмацького “Агродому”. Тому гра ФК “Замістя” (Замістя) – ФК “Дівиця” (М.Дівиця-В.Дівиця) перенесена на пізніший термін. До речі, сьогодні стало відомо, що гра має відбутися найближчої суботи, 12 травня. Ще одна гра, яка мала відбутися в Охіньках, на превеликий жаль, не відбулася у зв’язку із неявкою на гру івківської команди “Внєштранс”. За інформацією з компетентних джерел, івківська команда таки знялася зі змагань у зв’язку з кадровими проблемами. Шкода, що досвідчений клуб не зміг добре попрацювати в підготовчий передзаявковий період. Тож тепер результат матчу (технічна перемога ФК “Охіньки”) анульовано, а сам календар змагань зазнає невеликих змін – суперники “Внєштрансу” в кожному турі будуть відпочивати. Що ж до чотирьох зіграних матчів, то в них було забито 10 м’ячів, що у середньому становить 2,5 м’яча за гру. Виділю дублі Євгена Симоненка і Владислава Лук’янчикова, хоча все ж варто зачекати інформацію з протоколів, там як ми знаємо часом інформація може відрізнятися від фактичних подій. Також жодної детальної інформації з матчу в Богданівці до цього часу так і не поступило, а там була гра з чотирма забитими м’ячами. Також окремо відмічу “сухі матчі” в турі воротарів: боршнянсько-івківської “Єдності” (Андрія Черепа), линовицького “Цукровика” (Владислава Рацина) і ладанського “Авангарду”, які залишили свої ворота в недоторканості. Особливо виділю Андрія, який парирував в гостьовому матчі пенальті, тим самим допомігши своїй команді вивезти одне очко з Линовиці. А також вилучення в тому ж таки матчі Ярослава Варченка (“Єдність”), що ледь не коштувало його команді пропущеного м’яча все з того ж пенальті. А зараз про ці матчі трішки детальніше…

ФК “Штурм” (Дмитрівка-Білорічиця) – ФК “Удай” (Удайці)  1:2
6 травня розпочався чемпіонат Прилуччини з футболу. Один з матчів відбувся в Дмитрівці, де місцевий «Штурм» приймав гостей з Удайців. Для “Штурму” це була перша офіційна гра, а за словами тренера Юрія Лозового “перше тренування на великому полі”. “Удай” проводив вже четверту гру, не враховуючи товариських поєдинків. Володарі минулорічного кубку у зіграних вже трьох офіційних матчах не здобули перемоги в жодному, а тому було помітно, що гості дуже мотивовані. Тому з великою долею ймовірності можна було спрогнозувати переможця цієї пари. Хоча як одна, так і інша команди мали невеликі проблеми зі складом – відсутність гравців з основи.
З самого початку матчу удайчани забрали м’яч під свій контроль. Раз по раз проходили флангові атаки, господарі також не відсиджувалися в обороні і небезпечно контратакували. Перший гол не забарився і влетів на 10-й хвилині зустрічі у ворота господарів. Відкрив свій гольовий список кращий бомбардир минулорічного чемпіонату Владислав Лук’янчиков. Капітан “Штурму” прочитав подачу на хід з центру поля від Богдана Богдана на Віталія Нагорного та помилився після невдалого прийому і м’яч все-таки дістався Віталію, котрий, увірвавшись до штрафної, зробив поперечний пас на Владислава, і той в падінні направив круглого до сітки воріт. Недовго раділи гравці «Удаю», господарі не розклеїлися і забили у відповідь через кілька хвилин потому після грубої помилки в обороні суперника. Так лівий півзахисник “Штурму” Геннадій Арутюнян з лівого флангу, наблизившись до штрафного майданчику, відпасовує на дебютанта, п’ятнадцятирічного Михайла Плюща, котрий у свою чергу одним дотиком з п’яти метрів зрівнює рахунок. Взагалі перша гра чемпіонату принесла багато порушень правил, фолів, тому що дається взнаки весняний футбол: боротьба, силові стики, падіння. За статистикою “Штурм” наніс більше ударів по воротам, ніж “Удай”. Дальні постріли від центральних захисників Парубця та Глущенка, а також Буцоли, Коровая. Стандарти від гостей були теж доволі небезпечними, але позитиву не принесли.
Другий тайм розпочався за сценарієм першого. “Удай” в цьому році грає без Євгена Симоненка, але в команді відкрився новий не менш небезпечний півзахисник – Віталій Нагорний, і не дивина, що він виявився кращим в матчі. В захисті відбирає м’яча, в атаці приносить проблеми супернику, і ось так сталося на 63-й хвилині. Епізод дуже кумедний для господарів – Парубець відібрав круглого по центру за межами штрафного майданчику в Лук’янчикова і намагався розпочати контратаку, коли зненацька одноклубівець Віталій Микитченко завадив капітану місцевих, підкинувши собі м’яча в іншому напрямку, де його обікрав Нагорний і, проривавшись до воріт, заробив пенальті. Відмінне виконання від Владислава Лук’янчикова приносить перемогу гостям. Кінцівка матчу в цілому була запеклою, одні хотіли зрівняти рахунок, а інші його збільшити. Зокрема кілька можливостей мали удайчани, щоб забити, та м’яч в одному епізоді влучив в стійку, а в іншому – в поперечину. Господарі багато помилялися в захисті, чого не допускали в себе гості. На полі загалом панувала дружня атмосфера, після падінь чи силової боротьби були помітні вибачення і міцні рукостискання, а матч так і закінчився з рахунком 1:2 на користь гостей.
Післяматчевий коментар:
Юрій Олександрович Лозовий (тренер ФК “Штурм”):
– Поганий початок. Та все-таки як-то кажуть: “Курчат рахують восени”. Одна з найжахливіших ігор за два сезони. Майже ніхто не готовий до гри та й до чемпіонату взагалі. Четверо основних гравців поки не змогли приїхати на гру, довелося латати чим було. Та й справа не в них. Команда зараз в слабкому стані: фізичному, практичному. Ми провалили в цьому сезоні підготовчий період, тому доведеться набирати тонус під час офіційних ігор, за це будемо розплачуватися.

М’яч у сітці. Перший гол Владислава Лук’янчикова (“Удай”). Фото надав Тарас Парубець

П’ятнадцятирічний Михайло Плющ (“Штурм”) зрівнює рахунок в матчі (1:1). Фото надав Тарас Парубець

Переможний м’яч з пенальті провів Владислав Лук’янчиков (“Удай”). Фото надав Тарас Парубець

Більше фото гольових комбінацій – тут
Репортаж із Дмитрівки капітана “Штурму” Тараса Парубця та прес-секретаря ФК “Удай” Олексія Карлюка

ФК “Цукровик” (Линовиця) – ФК “Єдність” (Боршна-Івківці)  0:0
Насамперед хочеться всіх привітати з початком сезону. У команді “Єдність” з’явилося багато нових гравців. У “Цукровика” теж суттєво оновився склад, а в цьому матчі вони ще й використали чотирьох гравців із заявки “Б”. Тож гравців обох команд можна привітати з дебютом у складах своїх команд. Щодо гри, то можу сказати наступне: початок матчу виявився напруженим і проходив за переваги гостьової команди. “Єдність” мала достатню кількість гольових моментів, але жодного з них реалізувати не вдавалося, навіть важко сказати чому. Можливо далося в знаки те, що команда ще не зіграна, а можливо – це результат довгого відпочинку, адже збиратися на тренування в усієї команди зазвичай не виходить. Тож перший тайм закінчився безгольовою нічиєю.
Після перерви було проведено ряд замін у складі гостей, але вони позитивного впливу на гру команди не мали. В середині другого тайму для вболівальників гостей стався прикрий випадок: гравець “Єдності” зіграв руками в штрафному майданчику і арбітр матчу Анатолій Труш розцінив це як фол останньої надії, дав червону картку і призначив пенальті. Та, на щастя, для прихильників гостей і, на жаль, для уболівальників линовичан, воротар “Єдності” Андрій Череп виконав чудовий сейв і не дозволив рахунку змінитися на користь “Цукровика”. Кінцівка зустрічі пройшла без небезпечних моментів. Щоправда, гравці команди з Линовиці намагалися ловити гостей на швидких контратаках та це теж не допомогло змінити рахунок матчу, хоча для цього в них була можливість, адже линовичани нагадаю грали в більшості. Тож ця зустріч закінчилася з нічийним рахунком і гравці “Єдності” повезли додому одне очко в турнірну таблицю. Вважаю – це непоганий  результат як для першого матчу сезону оновленої команди. Хочеться подякувати обом командам за цікаву і змістовну гру.
Сергій Олексійович Марусечко (керівник ФК “Єдність”):
– Гра виявилася тяжкою. Мабуть через те, що перша гра чемпіонату, а також було задіяно багато нових гравців. На мою думку, ми переважали суперника, але трапилася прикра помилка нашого захисника. Проте воротар нашої команди був того дня на висоті, взявши пенальті від суперника. Дякуємо суперникам за цікаву та коректну гру.

Команди виходять на поле. Фото Альвіни Сьомки

Передматчеві рукостискання гравців. Фото Альвіни Сьомки

Небезпечний удар в напрямку воріт “Цукровика”. Фото Альвіни Сьомки

Більше фото з матчу – тут

Репортаж із Линовиці прес-секретаря ФК “Єдність” Альвіни Сьомки

ФК “Манжосівка” (Манжосівка) – ДЮФШ “Європа” (Прилуки)  2:1
Початок матчу у Прилуках пройшов у більш-менш рівній боротьбі. Гра, яка очікувалася футбольними вболівальниками з підвищеним інтересом, сподівання глядачів цілком виправдала. Матч видався бойовим, з гострими моментами та емоціями. Як того і очікував, матч для господарів поля видався непростим, а молоді гравці з ДЮФШ дали справжній бій. Тим не менше у першому таймі на полі була майже рівна гра. Так, господарі можливо більше прагнули перемогти, але і гості теж виглядали достойно, здебільшого граючи на гострих контатаках. У першому таймі гравець “Манжосівки” Євген Семоненко вийшовши віч-на-віч з воротарем та не зумів реалізувати свій момент, пробивши м’яча у голкіпера. А вже за декілька хвилин сам Євген організував момент своєму партнеру Олегу Левченку, який теж не скористався нагодою. Слід теж відмітити і удари по воротах В’ячеслава Давиденка та Олега Леня, але м’яч вперто не хотів залітати до сітки воріт. Не використавши по декілька моментів в першому таймі, команди пішли на переву без забитих голів.
Провівши декілька змін у перерві, господарі поля розпочали другий тайм відразу з атак на ворота гостей. І вже в першій атаці відкрили рахунок. Після проходу по правому краю Олег Лень відпасував круглого у центр штрафного майданчика, де першим на добиванні опинився гравець “Манжосівки” Євген Симоненко, який і добив м’яч у ворота гостей. Рахунок відкрито – 1:0. Більш молода команда ДЮФШ “Європа” в другому таймі підсіла і притиснулася до власних воріт, а господарям поля нічого не залишалося як іти в атаку. Притиснувши суперника до його воріт, господарі поля провели декілька атак на ворота гостей, в одній з яких рахунок став 2:0. Другий м’яч гостей відбувся під копірку першого. Підхопивши м’яча на правому краю, Олег Лень, обійшовши декілька опонентів на своєму шляху, відпасував на Євгена Симоненка, якому нічого не залишалося як добити м’яч у порожні ворота. Після виходу на заміну Дмитро Доценко в першій же своїй атаці міг робити рахунок взагалі розгромним, але після його удару м’яч пройшов у декількох сантиметрах від воріт. В одній з атак Олег Лень, змістившись з правого краю у центр, завдавав удару по воротах, але м’яч пролетів вище воріт. Під кінець гри в одній з контратак гості скористалися своєю нагодою. Після відбору м’яча в центрі поля відпасували своєму партнеру по команді, який, вибігши віч-на-віч з воротарем, скоротив рахунок у матчі – 2:1. Після забитого м’яча господарі поля взяли круглого під свій контроль й довели гру до приємного для себе рахунку. Досить непроста перемога для господарів поля.
Олександр Вікторович Масьома (керівник ФК “Манжосівка”):

– Хочу подякувати супернику за гру. Ніхто не очікував, що такі молоді хлопці зможуть так зіграти, що не кожній команді таке вдається на нашому полі. У першому таймі, я вважаю, у нас була невелика перевага, як у володінні, так і по ударам по воротах, але не забивали або виручав воротар. У другому забили два голи, а могли й більше, але не пощастило. А в кінці гри пропустили непотрібний нам гол. Хочу подякувати нашим вболівальникам, які нас завжди підтримують у всіх іграх. Команді “Європа” бажаю подальших успіхів у наступних іграх.
Володимир Сколобивець (гравець ДЮФШ “Європа”):
– Задоволений грою своєї команди, особливо в першому таймі у нас були нагоди забити м’яч, але не пощастило. В другому таймі підсіли, через що й пропустили два м’ячі. Здебільшого грали на контратаках, в одній з яких і забили одного м’яча під кінець гри. Програли гру, таке буває. Напевно наші перемоги ще по переду. Суддівством не дуже задоволений. В деяких моментах арбітр просто не реагував або в спірних моментах трактував епізод на користь суперника. Хочу подякувати ФК “Манжосівка” за хорошу гру та побажати подальших перемог.