1/2 фіналу кубку Прилуцького району з футболу (перші матчі)

22 жовтня відбулися перші півфінальні матчі кубку Прилуцького району з футболу. За нього продовжують змагатися лише чотири колективи: чемпіон району – ФК “Дівиця” (М.Дівиця-В.Дівиця) зі срібним призером – ФК “Манжосівка” і між собою визначають сильнішого двоє географічних сусідів – ФК “Удай” (Удайці) та ФК “Темп” (Богданівка). Після перших зіграних матчів найвищі шанси потрапити у фінал має удайцівський “Удай”. І зрозуміло, що богданівському “Темпу” лише диво може допомогти потрапити у фінал. Хоча дива часом і трапляються та чи цього разу? В іншій парі півфіналістів виокремити фаворита досить непросто. З одного боку домашня перемога “Дівиці” робить певний запас перед матчем-відповіддю, але рахунок першого матчу такий, що дає чимало шансів і “Манжосівці”, якій буде достатньо навіть мінімальної домашньої перемоги з рахунком 1:0 або 2:1 для того, щоб вийти до фіналу. Багато чого буде залежати від складів команд у недільному матчі. Також хочеться наголосити, що обидва півфінальні матчі обслуговували дві незалежні бригади арбітрів і особливих нарікань їхня робота не мала, що у світлі останніх подій не може не радувати.
Відносно гонки бомбардирів сезону, то не маючи офіційних протокольних даних, але збираючи інформацію з матчів, можу сказати, що за моїми даними у Сергія Тавакаляна після голу в першому матчі півфіналу стало в заліку 30 голів, у його конкурента Владислава Лук’янчикова після дублю в півфінальному матчі в Удайцях стало 28 голів. Тож вперта гонка триває.

ФК “Удай” (Удайці) – ФК “Темп” (Богданівка)  5:1
Перший матч півфіналу Кубку проходив в Удайцях, де місцева команда приймала сусідів, “Темп” з Богданівки. Обидва колективи підійшли до матчу в повній бойовій готовності, про це свідчить стартовий склад та широка лава запасних. Вже на другій хвилині зустрічі господарі відкрили рахунок. Потужно пробив зі штрафного Євген Симоненко, воротар не виручив команду. Гості не відсижувалися в обороні і гостро атакували, але на висоті був воротар господарів. Удайчани подвоїли рахунок ще до перерви. Владислав Лук’янчиков забив другий гол, майстерно перекинувши воротаря, котрий далеко вийшов із воріт.
З початком другого тайму господарі взялися збільшувати перевагу. Третього м’яча також забив Лук’янчиков після скидки від Дьогтяра. Четвертий гол на рахунку Симоненка, після прострілу м’яч рикошетом від захисника влетів до сітки воріт. Автором п’ятого голу став також Євген Симоненко, який після відскоку вдало зіграв на добиванні. Ось так до середини другого тайму рахунок став зовсім непристойним – 5:0. “Темп” спромігся в кінці матчу відквитати один м’яч після помилки захисників під час створення штучного офсайду. Тож цілком закономірна перемога “Удаю” з рахунком 5:1.
Післяматчевий коментар:
Ярослав Володимирович Ярославський (керівник ФК “Темп”):
– Гра в Удайцях видалася важкою і нервовою. Ми пропустили швидкий гол у першому таймі зі штрафного, а потім і другий із-за “нерозберихи” у власному карному майданчику. Свою нагоду відквитатися не використали. У другому таймі в результаті зіткнення двоє гравців нашої команди отримали травми і були замінені. В ході цих подій отримали ще два м’ячі у свої ворота. Пішли відігруватися – отримали контрвипад і пропустили п’ятий гол. Після цього гра трохи заспокоїлася, нам вдалося забити один м’яч у відповідь і змарнувати ще одну нагоду забити другий м’яч. Якщо аналізувати причини поразки – програли боротьбу з самого початку матчу, відсутність ігрової практики у чотирьох гравців основи (з них двоє захисників). Сподобалася практика з трьома суддями (асистенти не від команд) – не було спірних моментів з положеннями поза грою, оцінка арбітру на бал була знижена за ігнорування нецензурної лайки деяких гравців на полі в адресу суперників, партнерів та глядачів, а по власне грі – питань не має. Дякую супернику за гру, глядачам за підтримку, а своїм гравцям не падати духом – ще є гра відповідь, де потрібно показати гру достойну півфіналу.
Олександр Олександрович Степашко (керівник ФК “Удай”):
– Вдалося забити швидкого мяча, після чого грати стало легше. Поступово довели гру до логічного завершення. Рахунок вважаю закономірним, але це лише перший крок до фіналу! Вже в неділю буде матч-відповідь, готуємось на матч як на перший, не дивлячись на результат. Велика вдячність уболівальникам за підтримку! Гравцям – за самовіддачу!
В’ячеслав Олександрович Волинець (тренер ФК “Удай”):
– Дуже сподобалась сьогодні гра Команди. Хлопці добре розуміли один одного на полі і дуже впевнено провели цей матч. Не підвела нас і реалізація, яка, на жаль, підводила в минулих трьох матчах. Приємно, що в цій грі брав участь і Олександр Вегера,який відновився від травми, що спіткала його ще на початку чемпіонату. Загалом цікавий видався матч, «Темп» хоч і не часто, але все ж приносив нам певні неприємності, зокрема гарними дальніми ударами, з якими не просто було впоратися Сергію Даниленку та він сьогодні був на висоті! Хочу подякувати ФК«Темпу» за цікаву та коректну гру, а також нашим вболівальникам. Готуємось до наступного матчу. Хоч і рахунок на нашу користь задовільний, але розслаблятися ми не збираємося і налаштовуюємося на всі 100%.

Гравці обох команд перед матчем мали схожі кольори форми

Довелося гостям переодягатися

І от спробуй у таких виграти?!

Більше фото – тут

Репортаж Олексія Карлюка із Удайців, спеціально для “Прилуччина спортивна”

ФК “Дівиця” – ФК “Манжосівка”  3:2
Матч у Дівиці розпочався із сорокап’ятихвилинною затримкою, оскільки на прохання гостей очікували двох гравців основного складу “Манжосівки”. Враховуючи те, що четверо футболістів гостей перед цією грою мали дискваліфікації, то стає зрозумілим, що для манжосівців кожен гравець основного складу був на вагу золота. А у воротах взагалі стояв третій воротар команди. Варто також зазначити, що і склад ФК “Дівиця” у цьому матчі теж був не оптимальним. У воротах за відсутності основного голкіпера Дмитра Сушка, а також його дублера Олександра Сушка, що прихворів перед матчем, взагалі стояв польовий гравець Юрій Пугач, який змалку мав певні воротарські навики, тож довелося їх пригадувати. Зрештою, не дочекавшись даних гравців, о 16:15 арбітр зустрічі Сергій Хантіль дав стартовий свисток.
Початок матчу команди провели у розвідці, придивляючись одна до одної. На полі хвилин двадцять була рівна гра без моментів. До цього часу під’їхали і гравці, яких чекали гості, – В’ячеслав Давиденко і Олександр Бабак, гості здійснивши почергово дві заміни, випустили основних гравців на поле. І далі гра манжосівців будувалася через Давиденка. Після цього команди завелися, почали створювати моменти. Трішки більше ініціатива перейшла до господарів поля. І одна з атак “Дівиці” закінчилася передачею Сергія Тавакаляна на Владислава Писанку, який вийшовши один на один з воротарем гостей, влучно пробив повз голкіпера – 1:0. Потім був ще удар Юрія Гумена зі штрафного, вболівальники “Дівиці” уже подумки бачили м’яча у сітці воріт гостей, але крайній захисник “Манжосівки”, що перебував у стінці, встиг головою зрізати м’яча, тож загроза була відведена. Ще запам’ятався небезпечний удар головою Андрія Горбаня, але гостей врятував воротар. Також відмітимо і стража воріт господарів Юрія Пугача, який у першому таймі врятував свою команду, потягнувши небезпечний удар під поперечину. Було ще кілька пострілів манжосівців у напрямку воріт, але рамку вони оминали. Свисток арбітра матчу на перерву прозвучав за рахунку 1:0 на користь “Дівиці”.
Початок другого тайму пройшов у рівній боротьбі, але першою забила “Манжосівка”. Після флангового прострілу ударом злету відзначився Олександр Бабак. Але недовго раділи гості, після удару Андрія Горбаня воротар гостей випустив м’яча з рук і той же Андрій таки добив шкіряного у ворота. Арбітр матчу Сергій Хантіль порадився зі своїм помічником Юрієм Михайліченком і вказав на центр поля. Після цього мав нагоду відзначитися Сергій Тавакалян, але безуспішно. Однак уже через кілька хвилин той же Тавакалян на правому фланзі обіграв суперника, потім повернувся з м’ячем трішки назад, тобто ближче до центральної частини поля, і ударом з розвороту майже від бічної лінії пробив лівою ногою по воротах гостей, м’яч по дузі залетів прямо у дальній кут воріт “Манжосівки”. Красень-гол! 3:1! Звичайно такий рахунок не входив у плани гостей і вони були змушені додавати в активності. “Дівиця” натомість не закрилася на своїй половині поля, небезпечно вибігала в контратаки. В одній з них міг забивати Владислав Писанка, але замешкався у штрафній суперника, знаходячись у районі одинадцятиметрової позначки, і віддав праворуч на Олександра Петрушенка, який теж міг відразу пробивати по воротах, але вирішив зіграти ще правіше на Сергія Тавакаляна, і в результаті момент було загублено, хоча виходили ці гравці майже три в одного… Був також небезпечний удар і кілька гарних прострілів у виконанні Юрія Гумена, але все безрезультатно. “Манжосівка” теж мала чудовий гольовий момент, коли після передачі В’ячеслава Давиденка в район одинадцятиметрової позначки на Романа Ліпньова, той завдав удару по воротах дівичан, м’яч ударився перед воротарем об землю і відлітав у ворота, але якимось дивом Юрій Пугач, можливо навіть, як кажуть, “машинально” зумів викинути перед собою руки і кінчиками пальців відбити м’яча угору, той по дузі полетів Юрію за комірець, але таки перелетів заодно і через поперечину на кутовий. Але гості таки зуміли досягти свого наприкінці матчу. Хвилин за три до кінця гри все той же Олександр Бабак після передачі із флангу, знаходячись за лінією штрафного майданчика ближче до лівого краю, пробив у дальній кут воріт. Врятувати свою команду у цьому епізоді воротар “Дівиці” не зумів – 3:2. В останні хвилини четвертий гол ще могла забити “Дівиця”, після удару Сергія Тавакаляна воротар гостей відбив м’яча, першим на добиванні був Андрій Горбань, який головою пробивав у дев’ятку воріт, але знову воротар потягнув і цей удар. “Манжосівка” сподівалася вирвати нічию, але удар у Олександра Бабака не вийшов. Тож мінімальна перемога “Дівиці” і визначення фіналіста переноситься на гру в Прилуках.
Олександр Вікторович Масьома (керівник ФК “Манжосівка”):
– Очікували, що гра буде важкою, оскільки враховуючи фактор самого поля, яке для суперника звичне, а для нас воно важке, воно маленьке, немає де розганяти атаки, де розбігтися, одним словом, до нього треба звикати. Планували не програти, а якщо і програвати, то з таким рахунком, який дасть гарні шанси у матчі-відповіді. У нас був не оптимальний склад, четверо гравців пропускали матч із-за дискваліфікації, другий воротар травмований, тож у воротах стояв молодий хлопчина, третій воротар команди. Хотіли перенести цю гру на суботу, але суперник відмовився. А наші досвідчені гравці, які під’їхали по ходу матчу, звичайно були фізично втомлені після гри за ветеранів у обласному чемпіонаті.
– За рахунок чого плануєте вийти у фінал?
– За рахунок двох забитих м’ячів у гостях, а також плануємо перенести гру на суботу, щоб мати змогу виставити оптимальний склад. Ну і звичайно фактор свого поля, яке дозволить нам зіграти у нашу гру.
– Як розцінюєте шанси команд на вихід до фіналу?
– 50/50.
Ігор Анатолійович Кізім (керівник ФК “Дівиця”):
– Гра була дещо грубувата, особливо діставалося Андрію Горбаню в обох таймах. На жаль, ми вимушені були ще у першому таймі зробити заміну, оскільки із-за затримки початку гри наш основний останній захисник Олег Тонкаль, капітан команди, був просто змушений їхати до Києва. Із-за цього ми зробили у захисті перестановки і в результаті обидва пропущених м’ячі прийшли після прострілу із флангу, де грав наш недосвідчений гравець. Рахунок матчу десь трішки не той, що ми очікували. Планували їхати на гру-відповідь із запасом хоча б у два м’ячі, але що вийшло, те вийшло. Вважаю, що суперника по грі і моментах ми переважали. Рахунок можливо і по грі, хоча десь справедливішим мав би бути 3:1 чи 4:2. Гра по накалу була кубкова, з емоціями, можливо знову ж таки, на мою думку, десь трішки суперник грубувато грав.
– З яким настроєм чекаєте на гру-відповідь?
– Чекаємо на підсилення складу – на двох наших легіонерів, а також сподіваємося на Дмитра Сушка. Розраховуємо, що склад посилимо. Той же Мірошніченко з основи хворів, і воротар хворів, і на полі були гравці не зовсім здорові, тож сподіваємося, що всі вилікуються і будемо грати значно сильнішим складом, ніж у цьому матчі.