ДЮФШ “Європа” у домашній грі просто не помітила линовицького “Цукровика”

На стадіоні “Супутник” у неділю відбувся матч дев’ятого туру між командами  ДЮФШ “Європа”, що представляє Прилуки, та линовицьким ФК “Цукровик”. Матч восьмої та дев’ятої команд, виходячи навіть із турнірного розташування колективів, які виявилися сусідами після восьми турів, обіцяв бути цікавим. Можна було прогнозувати перемогу господарів поля, але такого підсумкового рахунку гри навряд чи хтось собі уявляв.
З перших хвилин номінальні господарі прибрали ініціативу до своїх ніг і помчали до воріт супротивника. Першого голу довелось чекати дев’ять хвилин. Молодий форвард Максим Зуб майстерно скористався виходом один на один з голкіпером гостей.

М’яч у сітці воріт “Цукровика”. Фото Марини Стельмах

І вже через хвилину глядачі стали свідками шедевру – Валерій Золотарьов, який у цьому матчі виконував роль вінгера, “парашутом” відправив м’яч у дальню дев’ятку – такі голи стають прикрасою відео-нарізок на YouTube. Проте у Максима Зуба була своя думка стосовно найкращого голу в матчі. На тринадцятій хвилині він виконав трюк, про який ми дізналися від легендарного Валерія Лобановського – від кутового прапорця в дальній кут воріт приземлився так званий “сухий лист”. Після третього голу господарі перейшли на тотальний контроль м’яча, гостям було надміру важко перехопити ініціативу у свої руки. Як наслідок, це вилилося ще у п’ять м’ячів, на які ФК “Цукровик” відповів голом престижу, уже під завісу зустрічі.

Сергій Боблян відправляє м’яч у ворота “Європи”. Фото Марини Стельмах

М’яч у воротах господарів. Забив таки гол престижу “Цукровик”. Фото Марини Стельмах

Можна відзначити командну гру молодих футболістів “Європи”, якими на полі вдало керує досвідчений Валерій Золотарьов. Давно не доводилося бачити на змаганнях районного рівня таку злагоджену та грамотну стратегію команди, середній вік якої на порядок менше за середній вік інших учасників чемпіонату. У молоді є перспектива, головне її правильно реалізовувати, і є сподівання, що в цьому сезоні ми побачимо ще не один цікавий матч за участі “Європи”.
Післяматчевий коментар:
Максим Комар (гравець ФК “Цукровик):

– Нам у цій грі не вистачало голкіпера. На початку матчу пропустили чотири м’ячі, тому ось такий і рахунок. На другий тайм зібралися, але було вже пізно.
– Тобто команда по суті здалася, швидко пропустивши чотири голи? Чи гравці розгубилися?
– Розгубилися більше. Втратили інтерес до матчу.
– Як цей рахунок вплине на команду? Додасть спортивної злості перед наступними матчами чи навпаки – гравці втрачають віру у свої сили після таких матчів? Як гадаєте?
– Віру не втратимо, постараємося довести це в неділю.
– Воротар має бути?
– Так.
– Але ж і Ярослав Верза, який грав проти ”Європи”, теж воротар?
– Стояв Ярослав Верза, тільки то був не його день.
– Все ж таки Рацин – основний воротар?
– “Роцик” основний. Він у неділю буде стояти.
Валерій Борисович Золотарьов (гравець ДЮФШ “Європа):
– Слаба команда… Молодець Максим Зуб, забивав, мав ще моменти, грав, брав іцініативу на себе…
– Вийшли різні тайми.
– Замінилися ветерани, той же Матузка і я, а хлопці наші трішки стали грати по-своєму. І ще ж по суддівству знову-таки. Нам забили із положення “поза грою”. Наш тренер Андрій Іванович Шматко говорить помічнику арбітра на лінії: “Підіймай прапорець, видно ж, що “поза грою”, а помічник арбітра від Линовиці і говорить: “Я не буду підіймати”. “А чому не будеш?” – “А я не хочу”. Ось такі у нас “бокові”. І в другому таймі при їхній атаці він стояв якраз на нашій половині поля і кілька разів не підіймав прапорець, а ми ж робимо штучне положення “поза грою”, учимо так хлопців. Плюс у другому таймі хлопці дещо розслабилися, відчули, що перемога буде наша, почали погано повертатися назад, захист почав більше працювати, утворювалися розриви… І от скажу, що у нас постійно другі тайми гірші. Тільки проти “Штурму” другий тайм зіграли краще, а так постійно другі тайми гірші виходять.
– Вітаю із забитим голом, першим у сезоні. Опишіть свій гол. Свідомо так пробивали?
– Отримав передачу метрів за чотири від штрафного майданчика, підняв голову і побачив, що воротар вийшов із воріт. Я його перекинув і під поперечину потрапив. Бив не на силу, а на точність. Там не у “дев’ятку” потрапив, здається, посередині воріт, якщо не помиляюся. Ще вболівальники говорили мені, що перед грою на розминці такого ж самого забив, а потім і в грі так же вийшло.
– Питання стосовно чемпіонату області серед ветеранів. Чи збирається прилуцька команда брати участь у ньому? Володієте якоюсь інформацією з цього питання?
– Маємо грати, наскільки знаю, то хлопці збираються. Там Давиденко (В’ячеслав Давиденко, гравець ФК “Манжосівка”- прим.ред.) більше володіє цією інформацією, він ніби має збирати. Йому якраз виповнилося у цьому році 35, ніби і ще кілька гравців по віку мають підходити. Нам усім за 40, ми граємо цією командою років десять напевно, якщо не більше, поповнення за цей час майже не було, хіба один-два гравці приходили в команду, а цього року уже ніби буде більш значне поповнення молодшими гравцями. Знаю, що хотіли і товариську гру зіграти перед чемпіонатом області, але напевно перерви у районі не буде, тож не знаю чи вийде зіграти…
Володимир Сколобивець (гравець ДЮФШ “Європа”):
– Рахунок, який ми маємо в результаті матчу, говорить сам за себе. Ми контролювали гру із самого початку, команда суперників створила пару моментів, які могли призвести до голу в наші ворота, але наш кіпер діяв впевнено. У другому таймі гра трішки змінила темп і кількість голів значно зменшилась.

– Чому команда не так активно і результативно провела другий тайм? Берегли сили чи пожаліли суперника?
– Ряд замін (!!! – прим.ред.) посприяв цьому. Результат гри був зроблений у першому таймі.
– Максим Зуб забив у грі шість голів. Це результат більше індивідуальної майстерності гравця чи команда має установку грати в атаці саме на нього?
– Результат гри суперника в захисті. Він є нападником і виконує свою роботу.

Більше фото з матчу – тут

Репортаж із Прилук уболівальника “Удаю” Владислава Самборського

Протокольні дані:
м. Прилуки, стадіон “Супутник” 
ДЮФШ “Європа” (Прилуки) – ФК “Цукровик” (Линовиця)  8:1
Арбітр : Чебикін В. (5,5)
Голи : 9′ Зуб М. (1:0), 10′ Золотарьов В. (2:0), 13′ Зуб М. (3:0), 22′ Зуб М. (4:0), 37′ Зуб М. (5:0), 41′ Нагнойний О. (6:0), 42′ Зуб М. (7:0), 60′ Зуб М. (8:0), 85′ Боблян С. (8:1)
Попередження : 47′ Соколовський А.
Склади команд:
“Європа”: Дейнека М., Сердюк В., Соколовський А., Шмагель Н., Сколобивець В., Бойко М., Нагнойний О., Матузка О., Золотарьов В., Зуб М., Шакун І.
Запасні: Денисенко В., Бургун Д., Гук Д., Шматко А.
“Цукровик”: Верза Я., Пилипенко О., Пилипенко Д., Прозор Д., Ступак І., Комар М., Кузьменко Є., Боблян С., Зубань О., Тищенко М., Черніченко М.
Запасні: Приходько А., Тур А., Тур В., Гресько І.
Кращий гравець : Боблян Сергій (ФК “Цукровик”), Зуб Максим (ДЮФШ “Європа”)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *