ФК “Прилуки” – ФК “Чернігів”

Сьогодні у Прилуках відбулася перенесена гра 23-го туру чемпіонату області з футболу серед команд Вищої ліги. ФК “Прилуки” приймав на своєму полі одного з лідерів обласної першості – ФК “Чернігів”. Підсумок матчу на інформаційному табло:

м. Прилуки, стадіон ''Супутник''

Було зрозуміло, що змагатися на рівних з гостями буде важко, навіть незважаючи на те, що і чернігівцям, які грають на два фронти, доводиться зараз не просто, але стартовий відрізок часу наша команда трималася досить щільно, намагалася не дати розвернути швидкі атаки ФК “Чернігів”, хоча все ж гості міцно затисли прилучан на своїй половині поля. Але після вилучення в середині тайму нашого гравця за фол останньої надії, стало зрозуміло, що суперник, який грав не основним складом, просто так уже не відпустить. І за кілька хвилин чернігівець Олександр Губар розмочив ворота Володимира Даниленка. Це сталося на 41-й хвилині. Як кажуть, трішки не протрималися до перерви.
Хоча певно гол все-рівно був просто питанням часу. У другому таймі “Прилуки” пропустили ще тричі від Олександра Кравченко, Богдана Лазаренка і Дмитра Мироненка. А могли і значно більше, кілька разів свою команду рятував Володимир Даниленко, декілька раз в останній момент заважали суперникам забити захисники прилучан. Команда з останніх сил оборонялася, але натомість в атаці нічого не виходило. Важко щось і пригадати, хіба кілька спроб ударити у виконанні Олега Леня. За весь другий тайм найнебезпечнішим моментом прилучан був удар по воротах у виконанні все того ж Олега Леня, але воротар чернігівців перевів удар через поперечину на кутовий. Що ж, команда гостей продемонструвала, що недаремно знаходиться на верхніх щаблях турнірної таблиці. Поки що на рівних з ними грати нам досить складно. Хочеться сподіватися поки що…
Післяматчевий коментар:
Вадим Володимирович Постовий (тренер ФК “Чернігів”):
– В принципі нічого нового я не побачив, я розумів, що хлопці з “Прилук” спробують нав’язати бій, десь ми цього і очікували, але вийшло, що ми досягли результату досить спокійно, впевнено.
– Наскільки закономірним було вилучення на Вашу думку?
– Я думаю… Повірте, нам воно було абсолютно не потрібне. Було б, не було б… Але по тому епізоду, я вважаю, суддя був правий на всі сто відсотків, фол останньої надії, гравець вибігав один на один, а йому ззаду по ногах ударили, збили явно. Тому, як на мене, вилучення було заслужене і абсолютно вірне.
– Все ж до вилучення було 0:0, можливо без нього і рахунок не таким би був.
– Ви знаєте, я можливо відкрию Вам невелику таємницю – у мене у стартовому складі вийшло на поле разом з воротарем п’ять гравців основного складу. Тому звідси напевно і випливала така ситуація, бо хлопці, які мають менше ігрової практики, десь не зуміли дотиснути, хоча володіли повністю перевагою, створювали моменти, але не змогли забити. Тому ми впринципі були десь спокійні, бо розуміли, що у нас є ким підсилити гру у разі потреби, але добре, що так усе закінчилося.
– Які завдання стоять перед командою в чемпіонаті області і Аматорській лізі? Очевидно, що в області поборотися за перше місце уже буде дуже важко, можливо є завдання за друге позмагатися?
– Ні, абсолютно ніяких завдань на область. Для нас немає особливого значення другі чи треті. Ясно, що за перше ми уже не поборемося, хоча якраз перше місце було для нас цікаве. Всі інші – ні. З приводу Аматорської ліги, то тут все простіше. Ми розуміли, що нас чекає, що будуть не прості суперники, ми розуміли свою силу і той результат, який ми зараз маємо (у групі 2 Аматорської ліги ФК “Чернігів” посідає 7-ме місце з 8 команд – прим.авт.), мене особисто не здивував. Завдання тут одне – у кожній грі намагатися виграти, от і все завдання.
– Клуб побудував новий симпатичний стадіон, але чомусь зі штучним газоном, і тепер команді доводиться чергувати матчі на натуральних полях зі штучним, що не досить комфортно. Чому вибрали штучне поле? Чи планується для команди побудувати натуральне?
– По-перше, можу Вам пояснити перевагу штучного поля і чому вибір зупинили на ньому. От, наприклад, у нас на полі кожного дня займається і грає багато людей. На трав’яному покритті цього зробити було б не-мож-ли-во.
– Я це розумію, Вадиме Володимировичу, але якщо робити приміром для дитячо-юнацької школи, то можливо і варто мати таке поле, щоб на ньому проводити багато занять, можливо в дощ і взагалі за поганої погоди, і основна команда може на ньому тренуватися, але основне поле, на мою думку, має все ж бути з трав’яним покриттям, як і в інших командах. Це ж постійні переходи із натурального на штучне, де працюють інші групи м’язів і т.д., Ви це знаєте краще, ніж я.
– Ми розуміли, що побудувати все і зразу дуже складно. Побудувати і натуральне поле, і штучне дуже важко з кількох сторін: і фінансової, і часової. Тому було прийняте рішення побудувати спочатку штучне. Але ми плануємо, наскільки я знаю, побудувати новий стадіон на 5000 місць і звичайно там буде покриття – натуральна трава. Але це буде у майбутньому. На даному етапі для нас це ідеальний вихід, бо і обслуговувати, і проводити таку кількість матчі і тренувань безумовно ми б не змогли на натуральному полі. І Ви ж розумієте, яка у нас весна примхлива, а полів ніхто не дає, тренуватися ніде, грати ніде. Осінь теж от наступила, скрізь бруд, а у нас зараз проходить дитячий турнір, діти грають у задоволення. Тому поки що так.
– Згоден з Вами у плані погоди. Просто все ж думаю, що добре було б мати паралельно і штучний газон, і натуральний, але тут звичайно все залежить і від фінансових можливостей власників клубу. А, до речі, новий стадіон напевно плануєте під професійний статус клубу в перспективі?
– Є такі думки у керівництва, є такі плани… Ми розглядаємо той варіант, що чекає нас у майбутньому. От зараз ми знаємо, що на наступний сезон федерацією футболу було прийняте попереднє рішення про об’єднання аматорського футболу з командами другої ліги. І якщо таке об’єднання відбудеться і наше керівництво підтвердить, то ми однозначно будемо приймати участь у такому турнірі. Поки керівництво дає добро. Тому ми і планували цього року в Аматорській лізі подивитися на що ми здатні, чого нам не вистачає, розібратися, і з таким прицілом на наступний рік, раптом відбудеться таке об’єднання, а там будуть ще сильніші команди, то так, ми плануємо потрапити на цей рівень.
– Дякую, Вадиме Володимировичу, за коментар. Чув за таке рішення федерації і тому бажаю Вам розвиватися в цьому напрямку, щоб був стимул рости клубу, гравцям і Вам було цікавіше працювати.
– Дякую і Вам, всіх благ.
Олексій Воробей (гравець ФК “Чернігів”):
– Грою команди в цілому не дуже задоволений. Наша команда втратила шанси боротися за чемпіонство, а тому і мотивація гравців на завершальні ігри відповідна. Дається в знаки і виснаженість команди, зараз проводимо по дві гри на тиждень. А також нам дуже нелегко дається перелаштовуватись зі свого штучного газону на натуральні поля. По команді суперника було помітно, що команда була не в повному складі і не дуже мотивована. Ми довго не могли забити і дали супернику створити декілька моментів біля власних воріт, але хоча ми і контролювали хід гри – хто знає як склалася би гра, якби не вилучення, а потім ще й травма одного з футболістів ФК “Прилуки”, і все це під завісу першого тайму.
Станіслав Дівотченко (гравець ФК “Прилуки”):
– До тридцятої хвилини не давали їм грати, закривали вільні зони, у них і моментів не було. Потім на тридцятій хвилині було вилучення – нападник тікав один в один, а Рома Ліпньов зачепив ззаду ненавмисне, і суддя відразу показав червону. Фол не тягнув на червону картку, бо і я біг на рівні з ними, і воротар уже виходив і мав бути першим на м’ячі. Стало грати дуже складно, поки сили були, то було легше, а в другому таймі пропустили другий гол, намагалися щось створити попереду, почали з’являтися для них вільні зони, і ще пропустили 2 голи. Моментів у нас було дуже мало, два центральні захисники просто не давали Олегу простору, а підтримувати його не встигали.
Андрій Лисенко (гравець ФК “Прилуки”):
– Про гру немає чого і сказати. Нас закрили, ми ще й нормально спочатку оборонялися, але все на відбій і на відбій. І після вилучення Віталія Ілляшенка стало ще важче. У другому таймі мали лише кілька атак, а то все на наші ворота. Виручав команду часто і воротар, і мені уже довелося грати останнього захисника, уже як-небудь аби відбитися. У суперника було багато моментів, дуже гарна команда, вони і раніше були такі, і зараз.
– Якщо порівняти суперника з іншими лідерами чемпіонату – яка команда більше сподобалася?
– Мені ФК “Чернігів”, а раніше вони були “ЮСБ”, завжди найбільше подобалися своєю грою. Зараз вони ж грають і на Україну. Думаю, що якби ФК “Чернігів” грав основним складом в області, то саме вони і перемогли б цього року. За “Ніку” нічого не скажу, хоча так, хороша команда, і “Агродім” зараз дуже потужний, “печуть” хлопці зараз гарно, з ними теж важко було грати, але я залишаюся при своїй думці, що ФК “Чернігів” мені найбільше сподобався.

Протокольні дані:

м. Прилуки, стадіон “Супутник” , 100 глядачів
ФК “Прилуки” – ФК “Чернігів”  0:4
Арбітр : Асмаковець Володимир (Чернігів)
Асистенти арбітра : Прокопенко Олександр (Чернігів), Іванюк Сергій (Ніжин)
Інспектор: Бринза Микола (Ніжин)
Голи : 41′ Губар Олександр (0:1), 48′ Кравченко Олександр (0:2), 67′ Лазаренко Богдан (0:3), 86′ Мироненко Дмитро (0:4)
Склади команд:
“Прилуки”: Даниленко Володимир, Волик Сергій, Дівотченко Станіслав, Корсун Олександр, Ілляшенко Віталій, Гавура Олександр (до 60′), Лисенко Андрій, Нагорний Віталій, Сидоренко Артем (до 46′), Лень Олег (к), Поліщук Денис    
Заміни:
 Бурмака Олег (з 46′), Панченко Антон (з 60′) (до 80′), Бурмака Віталій (з 80′)
Запасні: Фабриченко Владислав
“Чернігів”: Лутченко Артем, Рудник Костянтин, Мчедлішвілі Теймураз (к), Руденко Олександр, Конопко Олександр (до 59′), Грищенко Володимир, Воробей Олексій (до 65′), Мельник Максим, Губар Олександр (до 65′), Кохановський Анатолій (до 65′), Кравченко Олександр
Заміни: Ляшенко Богдан (з 59′), Мироненко Дмитро (з 65′), Лазаренко Богдан (з 65′), Кривобороденко Кирило (з 65′)
Запасні: Дедух Руслан, Борщ Дмитро

В інших матчах туру, що відбулися минулої суботи виокремлюємо велику перемогу бахмацького “Агродому”, що на повній швидкості летить до своєї першої в історії перемоги в чемпіонаті області. У минулому 22-му турі, який ФК “Прилуки” пропускав, бахмацькі футболісти на своєму полі переграли свого головного конкурента у боротьбі за перше місце – чернігівську “Ніку” з рахунком 2:0, при чому граючи майже півтора тайми в меншості, але зуміли таки втримати гандикап у два м’ячі, який створили на початку того матчу ще за гри у рівних складах. Тому зараз після чергової розгромної перемоги у гостях над міцним “Фаворитом” уже просто не видно суперника, який може зупинити “Агродім” на шляху до чемпіонства.
“Ніка” і “Чернігів” швидше всього поведуть боротьбу за друге місце. І за четверте поборються між собою “Кудрівка” із “Зернопромом”. Корюківський “Фаворит” кінцівку сезону не витримав.
В списку бомбардирів із 21 голом продовжує лідирувати Ігор Кострома (“Кудрівка”), за ним ідуть гравці “Агродому”: Артур Твердовський – 18 голів і Валентин Круковець – 15 голів.

В інших матчах туру зафіксовані такі результати:
ФК “Фаворит” (Корюківка) – ФК “Агродім” (Бахмач)  0:5
ФК “Зернопром” (Куликівка) – ФК “Ревна” (Семенівка)  +:- (3:0)
ФК “Кремінь” (Ічня) – ФК “Кудрівка”(Сосницький р-н)  2:1
ФК “Десна-2” (Чернігів) – ФК “Городня”  1:2
“ДЮСФШ-Динамо” (Ніжин) – ФК “Полісся” (Добрянка)  3:1

One Response to ФК “Прилуки” – ФК “Чернігів”

  1. Вболювальник сказав:

    Велика шана тим, хто організував у Прилуках футбольну команду, що виступає на обласному рівні! Хлопці стараються, намагаються не зганьбити свого імені та власного міста! Ганьба владі міста за те, що у Прилуках команда лише обласного рівня, без нормального стадіону (за виключенням газону), без будь-якої підтримки від влади, адже громадська убиральня за 1.5 млн. грн. важливіша!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *