“Манжосівка” на своєму полі каменя на камені не залишила від захисту “Удаю”

1 липня на міському стадіоні “Спутник” відбулася центральна гра 9 туру чемпіонату Прилуцького району з футболу між ФК “Манжосівка” та ФК “Удай” із  села Удайці. Поєдинок обіцяв бути цікавим, адже зустрічалися команди з верхньої трійки, “Манжосівка” займала перше місце і в цьому чемпіонаті ще не втрачала очок, а “Удай” посідав третю сходинку турнірної таблиці. Гостям після домашньої поразки від “Дівиці” потрібно було оговтуватися та набирати залікові бали, оскільки конкуренти вже дихали у спину. Також додатковим фактором, що привертав підвищену увагу до цього поєдинку було те, що минулого року саме ці дві команди зустрічалися у фіналі Кубку Прилуцького району з футболу. Тоді на “Супутнику” перемогу святкував “Удай”. Господарі безсумнівно мали на меті взяти впевнений реванш за ту болючу поразку.
Сам поєдинок розпочався за повної переваги господарів поля, які затиснули суперника на їхній половині та раз за разом турбували голкіпера гостей. До певного часу все сходило гостям з рук. Та все ж таки в середині тайму господарям вдалося відкрити рахунок на табло. Євген Симоненко, відібравши “круглого” в останього захисника, змістився в центр штрафного майданчика та пробив у ближній від голкіпера кут воріт – 1:0, господарі повели в рахунку. Гостям потрібно було йти в атаку та відіграватися.

Гравець “Удаю” рветься до воріт господарів поля. Фото Альвіни Сьомки

Гравець “Удаю” завдає удару по воротах Олексія Тимошенка, який у карколомному стрибку захищає свої володіння від голу. Фото Альвіни Сьомки

Скориставшись цим, гравці з Манжосівки зловили суперника на контратаці та подвоїли рахунок. Олександр Бабак пробив по воротах “Удаю”, м’яч відбив голкіпер гостей, та, на їх нещастя, м’яч рикошетом від захисника залетів до сітки воріт – 2:0. Під завершення першого тайму рахунок взагалі став розгромним. Підхопивши м’яча на лівому краю, Євген Симоненко накрутив декількох захисників на своєму шляху та виконав простріл у штрафний майданчик, де першим на м’ячі виявився гравець “Манжосівки” Олег Лень, який “розстріляв” голкіпера “Удаю” і рахунок змінився на 3:0. За такого рахунку команди пішли на відпочинок.
У перерві господарі виконали декілька замін та перебудували гру. Від редакції: Приношу вибачення Руслану, що перериваю його опис гри, але в цьому місці просто не можу змовчати! Скільки разів писав і просив… Хочу в черговий раз привернути увагу в цьому місці на протокол матчу (він внизу статті). Знайдіть у ньому заміни у складі господарів, про які пише Руслан як свідок подій! І певно у гостей теж такі були… Що, не знайшли? Як в тій цитаті: “Видишь суслика?… — Нет… — И я не вижу… А он есть!” В чому проблема внести ці заміни? Звертаюся вкотре до арбітрів: друзі, робіть свою роботу правильно і якісно. Згоден, що оплата Вашої складної роботи незначна, але вона все ж є. І її підвищувати варто, але одночасно із відповідальністю! І не за просто так виділяються кошти. Думаю… ні, не думаю, впевнений – нескладно повністю заповнити протокол гри і внести туди відповідні записи, це займає близько п’яти хвилин. Звертаюся до Віталія Чебикіна із запитанням: пане Віталію, із усією повагою до Вас, але що завадило Вам зробити відповідні записи? Як може Артем Сидоренко стати автором голу, якщо він участі у грі не брав, а провів усю гру на лаві запасних згідно протоколу? Правда ж смішно все це виглядає? Отож… І смішно, і гірко… Згоден опублікувати Вашу відповідь, якщо така буде. Пояснення фактом, що все це любительський рівень, “це не професіональна ліга” і т.д., і т.п. не сприймаю. Вибачте, але не сприймаю такі пояснення… Має бути або серйозний аргумент, або визнання факту, що обов’язок арбітра виконаний не до кінця… Для чого тоді взагалі протоколи із зазначенням авторів голів, попереджень, вилучень? В чому тоді цінність напівпустого протоколу? Я буду захищати арбітрів з приводу того, що всі живі люди і можуть помилятися, десь може арбітр не побачити порушення правил, гри рукою і т.д., помиляються навіть професійні арбітри, у яких і помічники набагато вищого рівня, ніж у Вас, але заповнити протокол… Тут футбольні університети закінчувати непотрібно. Керівники команд очевидно теж підписи поставили під “сирим” протоколом. І я розумію, що сказане мною багатьом зараз не сподобається, але покладіть руку на серце і скажіть, що я не правий! Щоправда, до честі пана Віталія зазначу, що дана зустріч була другою поспіль для арбітра, перед цим він обслуговував гру тут же, на “Супутнику”, між ДЮФШ “Європа” і ФК “Цукровик”, тож за цей конкретний факт пану Чебикіну велика подяка і мій особистий респект!
Та повернемося до другого тайму. Ще раз приношу Руслану і читачам свої вибачення за перерваний опис гри!

У Романа Ліпньова в захисті все під контролем. Фото Альвіни Сьомки

А уже на початку другого тайму Євген Симоненко, вийшовши віч-на-віч з голкіпером гостей, робить рахунок 4:0 та оформлює для себе дубль. За такого рахунку команда “Удай” почала загрожувати воротам “Манжосівки” та пробивала лише із-за меж штрафного майданчика, але голкіпер господарів Олексій Тимошенко вправно справлявся з ударами, ловлячи або переводячи їх на кутові. А за кілька хвилин після четвертого голу рахунок і взагалі став 5:0. М’ячем красенем відзначився Євген Симоненко, який поклав “шкіряного” точнісінько у дев’ятку воріт гостей – без шансів для голкіпера. Таким чином Євген оформив хет-трик у цьому матчі. Слід відмітити й гравця “Манжосівки” Олександра Бабака, який не один раз пробивав по воротах “Удаю”, але засмутити голкіпера не зміг. За комфортного для себе рахунку господарі поля виконали декілька замін та не збиралися відсижуватися у захисті. Вийшовши на заміну, Артем Сидоренко відзначився забитим м’ячем у воротах гостей та встановив остаточний рахунок цієї гри – 6:0 на користь фаворита чемпіонату. Цілком закономірна перемога “Манжосівки” та важливі три очки до своєї скарбнички, які дозволяють тримати дистанцію від “Дівиці” та ще більше відірватися від третього “Удаю”.
Післяматчевий коментар:
Олександр Олександрович Степашко (керівник ФК “Удай”):

– Коментувати по грі нічого, рахунок на табло! Хочу лише вибачитися перед нашими вболівальниками за 0:6 від “Манжосівки” та 1:4 від “Дівиці”!
Гра вже забулася, на порядку денному вже домашня гра з “Єдністю”!
В’ячеслав Олександрович Волинець (тренер ФК “Удай”):
– Дуже важко після таких ігор щось коментувати, але це футбол. Із суб’єктивної точки зору я вважаю, що програли ми ще в роздягальні перед грою. Не бачив я вогню в очах хлопців. Можливо вплинуло і те, що пропустили три курйозні голи в першому таймі. Також відмічу, що не вистачає нам глибини складу, немає рівноцінних замін, які б підсилювали гру. Багато молоді було задіяно в цій грі і це не може не радувати, адже це майбутнє. Хочу віддати належне нашим вболівальникам, вони сьогодні були набагато кращими за нас! Дякую супернику за гру. У цьому матчі ми отримали хоч і гіркий, але все ж таки важливий досвід. Маємо не опускати руки і вірити у свої сили. Перемагали ми цю команду у фіналі Кубку і заряд на гру був. Що сталося в неділю мені незрозуміло. Зараз вже забуваємо цю гру і йдемо далі, вся боротьба ще попереду і здаватися ми не збираємося.
Олександр Гавура (гравець ФК “Удай”):
– Зустрічалися з лідером чемпіонату. На мій погляд, якщо нічого надзвичайного не станеться, то на Прилучинні буде новий чемпіон. За складом та грою вони цього заслуговують. Стосовно нашої команди, то до гри підійшли не в оптимальному складі з різних причин. Гра почалася з атак господарів, наша команда періодично відповідала контратаками та створила декілька напівмоментів, на мій погляд, ми погано зіграли в обороні командно, така команда помилок у простих ситуаціях не пробачає. Дуже приємно, що керівництво команди надає шанс молоді проявити себе на цьому рівні, і вона додає у своїй майстерності від матчу до матчу. Так, розгромна поразка – це неприємно, але нічого страшного, потрібно якнайшвидше забути і рухатися далі, немає часу засмучуватись, адже попереду два надважливих матчі.
Олексій Карлюк (гравець ФК “Удай”):
– Знали проти кого доведеться грати і мали сподівання на достойну гру, але не вийшло. Суперник одразу ж покарав за помилки в обороні, яких було чимало. Самі винні в такому рахунку. Трималися достойно до пропущеного голу, а потім не змогли зібратися. Мали гарні нагоди в другому таймі, але не забили. Як мінімум, на гол престижу в цьому матчі ми заслуговували.
Олександр Вікторович Масьома (керівник ФК “Манжосівка”):
– Зіграли оптимальним складом проти команди “Удаю”, адже хотіли взяти реванш за поразку у фіналі Кубку району. Чудова гра у нашому виконнанні, повністю переграли суперника по всіх показниках, нічого не дали створити біля наших воріт, за винятком напівмоментів. Забили шість м’ячів, а могло бути й більше, якби не воротар гостей Сергій Даниленко. Велика вдячність нашим вболівальникам, які завжди нас підтримують, де б не грали. Очікував більшого від “Удаю”, бо команда йде третьою в чемпіонаті. Хочу подякувати команді за хорошу гру та побажати вдалих наступних ігор у чемпіонаті. А ми будемо готуватися до наступної гри, бо вона в нас заключна в першому колі.
Олег Левченко (гравець ФК “Манжосівка”):
– Вся гра була під нашим контролем, грали в пас. У першому таймі забили три м’ячі та ще й один не зарахував у моєму виконанні центральний арбітр, зафіксувавши положення “поза грою”, якого не було. У другому таймі забили ще тричі, а могли й більше, якби реалізавали всі свої нагоди. В цілому грою команди задоволений. Бажаю команді “Удай” вдалих наступних матчів.
Євген Симоненко (гравець ФК “Манжосівка”):
– Що можете сказати про гру суперника – ФК “Удай”?
– Хлопці показали ту гру, в яку ми дозволили їм грати. Дуже важко грати проти такої команди як “Манжосівка”. У цьому році у нас є і досвід, і молодість. Контроль м’яча, пресинг, швидкість гри. Тому протистояти дуже складно. Я знаю добре команду “Удай”, знаю сильні сторони і навпаки. Дуже прикро, що не було Стаса Дівотченка, Влада “Лукіча” (Лук’янчикова – прим.ред.), з ними гра була б цікавішою. Хлопці старалися, билися, але це футбол. І переміг сильніший, а цього разу сильнішими були ми…
– Чи закономірний результат гри?
– Так, адже ми переграли повністю суперника.
– Наступна гра з ФК “Охіньки”. Якого очікуєте результату?
– Я пропускаю наступну гру, але вірю у нашу перемогу.

Більше фото з матчу – тут

Репортаж із Прилук прес-секретаря ФК “Манжосівка” Руслана Білого

Протокольні дані:
м. Прилуки, стадіон “Супутник”
ФК “Манжосівка” (Манжосівка) – ФК “Удай” (Удайці)  6:0
Арбітр : Чебикін В. (5,0)
Голи : 23′ Симоненко Є. (1:0), 34′ автогол Богдан Б. (2:0), 35′ автогол Захарченко О. (3:0), 67′ Симоненко Є. (4:0), 73′ Симоненко Є. (5:0), 80′ Сидоренко А. (6:0)
Попередження : 43′ Карлюк О., 65′ Давиденко В., 85′ Симоненко Є., 86′ Кірієнко І.
Склади команд:
“Манжосівка”: Тимошенко О., Ліпньов Р., Сєдньов Є., Музиченко І., Лисенко А., Давиденко В., Шульга О., Бабак О., Лень О., Левченко О., Симоненко Є.
Запасні: Масьома О., Яценко С., Тимошенко В., Сидоренко А., Кутілка О., Мовчан О., Івахненко А.
“Удай”: Даниленко С., Степашко О., Захарченко О., Дука О., Карлюк О., Потоцький В., Богдан Б., Гавура О., Нагорний В., Даниленко В., Коваленко А.
Запасні: Кірієнко І., Скудний К., Коваленко С., Білобородько Є., Вегера О., Олгач В., Жигунов О.
Кращий гравець : Даниленко Сергій (ФК “Удай”), Симоненко Євген (ФК “Манжосівка”)