12 тур чемпіонату Прилуцького району з футболу

У неділю 6-го серпня матчами 12-го туру розпочалося друге коло чемпіонату. Цікавий в цілому тур, з кількома дещо несподіваними результатами, хоча про один такий можна навіть сказати – із присмаком сенсації, із забитими м’ячами і сухими рахунками, але, на жаль, не обійшовся цей тур і без неприємного факту, оскільки вийшов неповним. З цього приводу дуже хочеться сподіватися, що цей факт не є тенденційним. До цього питання ми ще повернемося, а поки давайте про все по порядку.

ФК “Боршна” – ФК “Замістя”  0:0
Гра, яка очікувалася ледь не центральною в турі, на жаль, дещо не виправдала сподівань. І справа навіть не в рахунку матчу, що закінчився без забитих м’ячів, а в самому перебігу гри. Були очікування на обопільно гостру і рівну гру, але господарі, не зібравши свого оптимального складу, змушені були весь матч захищатися, сподіваючись на успіх в контратаках. Гості ж, повністю прибравши до своїх рук, чи то пак ніг, ігрову ініціативу, прагнули весь матч забити у ворота Богдана Косташа і взяти реванш за домашню поразку, але футбольний Бог цього дня мав боршнянську прописку. Обстрілявши за дев’яносто хвилин каркас воріт, навколишніх стадіонних горобців і самого Богдана, гостям довелося таки задовольнитися нічиєю. Щоправда мали гравці “Замістя” претензії і до арбітра матчу. Можливо, і він мав цього недільного дня боршнянську прописку, а, можливо, це тільки так здалося незадоволеним нічийним результатом гостям. Тож нулі на табло, якими скористався ФК “Штурм”, подвинувши обидві команди нижче в турнірній таблиці, але безумовно вся боротьба за нагороди ще попереду.
Післяматчеві коментарі:
Олександр Олександрович Ведмідський (ФК “Замістя”):
– Весь матч провели на воротах суперника, але забити, на жаль, не змогли. Мали чимало моментів, але невезіння якесь, то стійка, то поперечина, то мимо або у воротаря. Прикро втрачати два очки, адже господарі лише кілька разів нас потурбували, проводячи рідкісні контратаки. Та і суддівством ми не дуже задоволені, всі стички трактувалися на користь нашого суперника.
Сергій Олексійович Марусечко (ФК “Боршна”):
– Гра виявилася тяжкою. У зв’язку з тим, що декілька лідерів нашої команди були відсутні, дискваліфіковані чи травмовані. А наш суперник привіз свій бойовий склад. За допомогою самовідданості ми здобули такий результат, хоч у майстерності трішки поступалися супернику. Велика вдячність нашим вболівальникам, що палко підтримували нас усю зустріч!

ФК “Боршна” перед матчем

ФК “Дівиця” – ФК “Темп” (Богданівка)  0:0
Чи то спека заважала включити господарям вищі передачі, чи недооцінка суперника, а може в першу чергу і сам суперник, але дівицька машина забуксувала цього недільного дня, не запропонувавши високого темпу гри гостям з Богданівки. Думається такі швидкості цілком влаштовували богданівський “Темп”. Гості основну свою увагу зосередили на захисті власних воріт, щоб не дати розбігтися швидким гравцям господарів, особливу увагу звичайно приділили і кращому нападнику господарів Сергію Тавакаляну. Коли суперник не дає простору атакуючій ланці команди, то повинні більше ініціативи брати на себе інші гравці, але очевидно не знайшлося таких у складі “Дівиці”, яка за словами керівництва грала не в оптимальному складі та ще й на фоні втоми, адже грали напередодні в іншому турнірі. Господарі намагалися проведеними замінами освіжити гру, але і це успіху не принесло. Хоча всі ці моменти аж ніяк не применшують заслуги богданівців. Далеко не кожній команді вдається виїхати з Дівиці з очками. В цьому сезоні тільки сусіди з ФК “Штурм” у своєрідному дербі спромоглися набрати очко в Дівиці. Тож нічия із присмаком сенсації, яких сподіваємося у другому колі вистачатиме.
Ярослав Володимирович Ярославський (ФК ”Темп”):

– Була цікава безкомпромісна гра. Гра без моментів. Наш захист закрив їх флангових гравців. У нас було пару небезпечних ударів по воротам і декілька у суперника, а загалом – ідеальна гра 0:0. Рівень арбітражу відповідав матчу. Дякую гравцям обох команд за гру.
Ігор Анатолійович Кізім (ФК “Дівиця”):
– Результат по грі. Не змогли створити гольові моменти для реалізації. Можливо на це вплинула втома гравців після суботнього матчу, так як команда грає і в чемпіонаті Ніжинського району, до того ж грали не в оптимальному складі. Обов’язково зробимо висновки з даного матчу.

ФК “Штурм” (Дмитрівка-Білорічиця) – ФК “Авангард” (Ладан)  4:1
Ще одна гра, де результат трішки здивував. Так, перемоги господарів ніхто не заперечує, але все ж коли до шостої команди в гості приїздить друга команда чемпіонату, то чекаєш швидше напруженого матчу, ніж на розгром. Хоча і тут перед гравцями господарів можна тільки зняти капелюха. Хлопці, які складають основу команди, що виступає в першій лізі чемпіонату області, тільки напередодні в суботу повернулися з Борзни. І хай там вони зірок з неба не хапають, ще набираються досвіду, але ж і чимало сил теж витрачають. Тим не менше на домашню гру чемпіонату району гравці зібралися і продемонстрували, що здатні боротися за призові місця. З перших хвилин господарі повели потужні атаки на ворота Олександра Власенка і уже на 8-й хвилині зусиллями Дмитра Коровая і Тараса Парубця вели перед 2:0. Ошелешені гості до закінчення тайму пропустили і втретє. Це Володимир Кубрак на 44-й хвилині записав своє ім’я в протокол, як автор голу.

М’яч у воротах “Авангарду”

Серйозно переговоривши між собою в перерві матчу, ладанці уже на 50-й хвилині досягли успіху. Півзахисник гостей Андрій Арестов розмочив ворота Олексія Тимошенка і рахунок став 3:1. Можливо гості досягли б і більшого, але відразу через дві хвилини їх настрій остудив півзахисник “Штурму” Дмитро Коровай, який таким чином оформив дубль у матчі.

Четвертий м’яч від Дмитра Коровая у воротах ладанців

Після цього гра проходила на зустрічних курсах, команди грали без центра поля, відповідаючи своєю атакою на атаку суперника, але до закінчення матчу рахунок так і не змінився. Тож після цієї перемоги “Штурм” робить стрибок із шостої сходинки відразу на третю і певно уже заглядається на другу позицію “Авангарду”.
Олег Ігорович Бондаренко (ФК “Авангард”):
– Приїхали без ключових гравців та ще й з однією заміною. Суперник був краще готовий як фізично, так і психологічно. Результат закономірний.
– Боротися за перше місце ще реально? Чи уже за друге будете?
– Завжди треба боротися кінця, а там уже буде видно.
Юрій Олександрович Лозовий (ФК “Штурм”):
– Чим цікавий футбол, то це непередбачуваністю і сюрпризами. Пригадую попередню гру у Ладані між нашими командами, тоді ми мали сильніший склад, суперник грав, як на мене, вдома дещо слабшим складом, ніж сьогодні, але тоді переміг нас. А сьогодні ми взяли так би мовити реванш, хоча ладанці сподобалися, особливо у другому таймі, не закривалися, бігли вперед. Перший тайм ми безперечно виграли, другий зіграли 1:1, все закономірно. Також провели у другому таймі сім замін, рахунок і хід матчу це дозволяв, дали можливість усім пограти.

Більше фото з матчу – тут

ФК “Манжосівка” – ФК “Удай” (Удайці)  1:3
Гра двох міцних і амбіційних команд на полі “Супутника” проходила за абсолютно різним сценарієм у кожному з таймів, і вийшла із присмаком скандалу. Перший тайм пройшов при повній перевазі господарів поля, які створили кілька майже стовідсоткових нагод для взяття воріт гостей, але декілька небезпечних ударів головою пройшли над поперечиною воріт, а в одному епізоді гравець господарів, опинившись один перед воротами, певно від такого подарунку захисту “Удаю” розгубився і пробив у воротаря гостей Сергія Даниленка. Після першого тайму рахунок так і не був відкритим – 0:0. На початку другого тайму сталося вилучення у складі господарів поля. Це півзахисник “Манжосівки” Олександр Кутілка на чужій половині злегка притримав за футболку гравця гостей і побачив перед собою другу жовту картку, що означало вилучення з поля. Трибуна вболівальників “Манжосівки” обурювалася, вважаючи, що в кожному матчі таких моментів вистачає, але судді не показують жовті картки, а тут їхню команду незаслужено покарали. Тим не менше це не завадило на 55-й хвилині після прострілу з правого краю в центр штрафної завдати разючого удару по воротам Олегу Шульзі, і господарі повели в рахунку 1:0. “Удай” схаменувся і повів наступ на ворота суперників, які уже були в меншості. І досить швидко відігралися. Це Євген Симоненко на 60-й хвилині ударом зі штрафного рахунок зрівняв. Гості продовжували насідати на ворота Олександра Ороховського і на 74-й хвилині Віталій Нагорний на радість трибуни гостей вивів “Удай” вперед. Закріпив же успіх удайцівської команди на 85-й хвилині ударом з одинадцятиметрової позначки Євген Симоненко, ставши автором дубля в матчі.
На відміну від фанів, а також самої команди гостей, дуже роздратованими залишали трибуни “Супутника” вболівальники господарів. Невдоволеними діями арбітра матчу були і гравці господарів. Тож суддівському комітету певно варто розібратися в ситуації і розставити крапки над “і” стосовно претензій господарів до арбітражу С. Яременка.
Олександ Олександрович Степашко (ФК “Удай”):
– Тяжка гра емоційно та й фізично через високу температуру. Суперник виглядав по першому тайму сильніший. Після вилучення ми більше атакували, що й призвело до нашої перемоги. Очікували непростий поєдинок, так і вийшло, але за рахунок самовіддачі на кожному клаптику поля та єдності команди здобули вольову перемогу! Велика вдячність нашим вболівальникам за підтримку!
Олександр Вікторович Масьома (ФК ”Манжосівка”):
– Нас відверто засудили. Перший тайм суддя нормально відпрацював і ми в першій половині не дали супернику абсолютно нічого зробити, закрили їх на своїй половині, а у другому арбітра ніби підмінили. Всі спірні моменти з початку другого тайму судилися на користь суперників. Я розумію помилки бувають, всі судді помиляються, але в обидва боки, а тут просто тенденційно в одну сторону. Видалив арбітр нашого гравця вважаємо незаслужено, до того ж не зарахував наш чистий другий м’яч. А коли в нашого гравця суперник стрибнув прямою ногою, то арбітр навіть жовту картку не показав, хоча це пряма червона. Ми просто обурені таким суддівством і будемо звертатися у суддівський комітет. Це не емоції сторони, що програла, ми і раніше програвали, і  судді там теж помилялися, але ми не скаржилися на це, бо там помилки були в обидва боки, а тут же… Проти нас грали і суперники, і арбітр. Просто немає слів.

Команди виходять на поле

Передматчеві рукостискання

Глядачі в очікуванні видовища

Відео кількох небезпечних моментів біля воріт ФК “Удай” – тут

ФК “Цукровик” – ФК “Охіньки”  +:-  (3:0)
На жаль, гості так і не приїхали на цю гру. Дуже шкода, що це уже друга гра в чемпіонаті, яка не відбулася. Команда гостей не змогла зібрати необхідну кількість гравців на матч, хоча і заявлено на друге коло 25 футболістів. Звичайно, зрозуміло, що футболісти-аматори, у кожного своя робота, сім’я і т.д. і, не маючи нічого особистого проти жодної з команд, хочеться все ж сказати, що за фактами неявки на гру приховуються також і витрати приймаючої сторони на підготовку футбольного поля до матчу, не місцеві футболісти приїздять на гру, яка так і не відбувається. Хто має компенсувати ці затрати? Так, форс-мажори бувають (обламався в дорозі автобус, погодні умови і т.д.), але коли з 25-ти заявлених гравців не може зібратися на гру 11-14… Ну щось не те, як кажуть, “в Датському королівстві”. Та і позитивного іміджу чемпіонату такі факти точно не додають. Хочеться сподіватися, що всі учасники будуть більш відповідально ставитися до своїх суперників, до вболівальників, до організаторів. Висловлю свою суб’єктивну думку – можливо з одного боку й організаторам потрібно продумати систему покарання за неявку на гру, щоб команді вигідніше було все ж приїхати і програти, ніж не приїхати взагалі, а з іншого боку і самим командам набагато відповідальніше підходити до підбору гравців. Залишається вірити, що неявка на гру, – це швидше виключення з правил, ніж тенденція чемпіонату.

Протокольні дані:

с.Мала Дівиця, селищний стадіон
Арбітр :
Хантіль С. (6,0)
Попередження 34′ Рацин В., 36′ Збаранський В., 91′ Гумен Ю., 92′ Ільницький В.
Склади команд:
ФК “Дівиця”: Сушко О., Горбань Я., Пилипенко С. (до 82′), Кутній Ю., Петрушенко О. (до 65′), Джигурда В. (до 66′), Горбань А., Тавакалян С., Гумен Ю., Писанка В., Черненко Я.
Заміни: Комар Б. (з 65′), Бардаков О. (з 66′), Пасічник С. (з 82′)
Запасні: Малько Д.
ФК “Темп”: Рацин В., Тютюнник П., Ступак І., Назаріна І., Труш В., Збаранський В., Ільницький В., Ногтєв А., Чабан Л. (до 86′), Чабан М., Філозоп Д. (до 18′)
Заміни: Шкарупа М. (з 18′), Удовенко В. (з 86′)
Запасні: Грязний Я., Труш О.
Кращий гравець : Чабан Микола (ФК “Темп”), Горбань Андрій (ФК “Дівиця”)

с. Дмитрівка, сільський стадіон
Арбітр: Хантіль С. (6,0)
Голи : 3′ Коровай Д.(1:0), 8′ Парубець Т.(2:0), 44′ Кубрак В.(3:0), 50′ Арестов А.(3:1), 52′ Коровай Д.(4:1)
Попередження 20′ Коломоєць С., 52′ Арестов А., 70′ Горбань Б., 81′ Тищенко В.
ФК “Штурм”: Тимошенко О., Глущенко А., Буцола І. (до 78′), Кубрак В. (до 85′), Бойко В., Марунденко Є. (до 30′), Парубець Т. (до 46′), Коломоєць С., Матлаш О., Микитченко В. (до 57′), Коровай Д.
Заміни: Деревянко Р. (з 30’/до 85′), Сидоренко Б. (з 46′), Африкян Г. (з 57’/до 85′), Тищенко В. (з 78′), Голець М. (з 85′), Тищенко О. (з 85′), Шуляк М. (з 85′)
ФК “Авангард”: Власенко О., Бондаренко О., Квач А., Горбань Б., Нічік І., Арестов А., Близнюк Р., Лисенко М., Потапов Р., Мовчан М., Денисенко Б. (до 46′)
Заміни: Антоненко О. (з 46′)
Кращий гравець : Нічік Іван (ФК “Авангард”), Тимошенко Олексій (ФК “Штурм”)

с. Боршна, сільський стадіон
Арбітр : Михайліченко Ю. (3,5)
Попередження : 41′ Самосюк О., 79′ Дробот Д., 92′ Корсун О.
ФК “Боршна”: Косташ Б., Марусечко С., Терно С., Сінчук О., Руденко Б., Ткаченко Ю., Сінчук І., Скляренко О., Самосюк О., Радченко М., Дробот Д. Запасні: Лукянов Р., Рудовський О., Косаренко М., Крівицький Б.
ФК “Замістя”: Нетребко М., Маценко Є., Чміль Я., Герасименко О., Приступа Є., Беркоза А., Ведмідський М., Корсун О., Єзибчук Я., Поліщук Д., Яременко А.
Запасні: Корнух Я., Сологуб А., Коваленко О., Шевцов Д., Оробей Р.
Кращий гравець : Корсун Олександр (ФК “Замістя”), Терно Станіслав (ФК “Боршна”)

м. Прилуки, стадіон “Супутник”
Арбітр : Яременко С. (3,0)
Голи : 55′ Шульга О.(1:0), 60′ Симоненко Є.(1:1), 74′ Нагорний В.(1:2), 85′-пен. Симоненко Є.(1:3)
Попередження : 15′ Яценко С., 38′ Кутілка О., 47′ Кутілка О., 53′ Симоненко Є., 80′ Давиденко В., 90′ Нагорний В.
Вилучення : 47′ Кутілка О. (друге попередження)
ФК “Манжосівка”: Ороховський О., Шматко А., Яценко С., Масьома О., Федоренко Р. (до 53′), Ілляшенко В., Давиденко В., Шульга О. (до 69′), Івахненко А., Кутілка О., Бабак О.
Заміни: Чубатий Я. (з 53′), Шпильовий Є. (з 69′)
Запасні: Химич О., Лисенко Б., Мовчан О.
ФК “Удай”: Даниленко С., Степашко О., Захарченко О., Дука О., Карлюк О. (до 45′), Даниленко В., Дівотченко С., Богдан Б. (до 66′), Симоненко Є., Нагорний В., Лук’янчиков В.
Заміни: Селезько А. (з 45′), Силенко Є. (з 66′)
Запасні: Волинець В., Малиш А., Олгач В., Коротенко О., Жигунов Д.
Кращий гравець : Симоненко Євген (ФК “Удай”), Бабак Олександр (ФК “Манжосівка”)