Огляд матчів сьомого туру чемпіонату Чернігівської області з футболу серед команд Вищої ліги

Чемпіонат Чернігівської області з футболу серед команд Вищої ліги згідно календаря змагань підійшов до свого екватору, але незіграними залишаються аж п’ять матчів, що мали відбутися у перших трьох турах. Зараз у чемпіонаті настала перерва між колами, яка за попередньою інформацією триватиме аж до 18 серпня, то в цей проміжок часу є змога зіграти ці пропущені матчі. З попередніми датами перенесених матчів можна ознайомитися у розділі Календар чемпіонату Чернігівської області з футболу (Вища ліга). Що можна сказати про перше коло чемпіонату… У зв’язку зі зняттям учасників змагань уже навіть по ходу самого турніру, що змушувало організаторів тричі перекроювати календар, і з немалою кількістю загалом перенесених та незіграних матчів, то турнір втратив свою солідність, а від того і певну привабливість. Якщо навіть поглянути на минулорічний чемпіонат, то тоді склад учасників Вищої ліги налічував 13 колективів, цього року їх лише 8. Залишається сподіватися, що хоча б ці вісім клубів дограють чемпіонат до завершення. А поки що основними претендентами на боротьбу за перемогу в цьогорічній першості бачаться два колективи: ФК “Фортуна” (Комарівка) та ФК “Агродім” (Бахмач). Хоча можливо у другому колі якась із решти команд “вистрілить” і втрутиться у цю боротьбу. Аутсайдером змагань поки безсумнівно виглядає молода команда з Городні, яка все ж поступово набуває дорогоцінного змагального досвіду.
Також хотілося б звернути увагу на слабку, якщо не сказати по-іншому, роботу організаторів чемпіонату стосовно висвітлення турніру. Отримати календар змагань, якусь додаткову інформацію стосовно дати перенесених матчів і т.д., не видається можливим. Працівники федерації переводять стрілки на Анатолія Вікторовича Свистуна, а сам Анатолій Вікторович на зв’язок довгий час уже не виходить… Тож і маємо те, що маємо… Дуже дякую представникам клубів за різного роду допомогу, за те, що завдяки їм відвідувачі сайту мають можливість оперативно дізнаватися рахунки матчів, той же календар змагань і т.д. Хотілося б отримувати подібну допомогу і від Чернігівської обласної федерації футболу!
А поки що Вашій увазі пропоную невеличкий огляд матчів сьомого туру, що відбулися в останній день червня.

ФК “Олімп” (Чернігів) – ФК “Агродім” (Бахмач)  2:2 (Голи: Сірий Юрій, Мартиненко Марко – Твердовський Артур, Стельмашенко Олександр)

Безумовно центральний матч сьомого туру. Гра срібного призера минулого сезону (так-так, для тих, хто не знає уточню, що чернігівська ФК “Ніка” у міжсезоння змінила назву і тепер виступає у чемпіонаті як ФК “Олімп”) та діючого чемпіона минулого року – ФК “Агродім”, який є фаворитом і нинішнього чемпіонату, була напружена, проходила зі змінним успіхом. У середині першого тайму за два попередження капітан “Агродому” Олександр Гаврильченко побачив від арбітра матчу Павла Децюка “червоне світло” і відповідно був видалений з поля. Тим не менше, у меншості до перерви гості не пропустили, тож перший тайм закінчився без голів – 0:0.
У другому таймі на десятій хвилині гравець “Олімпу” Юрій Сірий метрів з двадцяти п’яти завдав влучного удару під поперечину, відкривши рахунок у матчі – 1:0. Хвилин за п’ять після цього гравець “Олімпу” Олександр Губар отримує від арбітра друге попередження і автоматично видалення. Далі команди продовжили грати десять на десять, ініціатива перейшла до бахмачан, вони контролювали м’яч і на вісімдесятій хвилині після навісної передачі у штрафний майданчик господарів Артур Твердовський зрівнює рахунок – 1:1. Після цього на вісімдесят шостій хвилині йде навіс, воротар “Олімпу” вибиває м’яча вгору, на підборі найспритнішим із усіх опинився гравець “Агродому” Олександр Стельмашенко і відправив “круглого” у ворота чернігівців. Перемога бахмачан? А ні… На вісімдесят дев’ятій хвилині гравець “Олімпу” Володимир Рибцов увірвався в штрафний майданчик гостей, де його збили, за що і був призначений пенальті. Марко Мартиненко влучно пробив одинадцятиметровий удар і зрівняв рахунок матчу. У додані три хвилини жодній з команд досягти успіху не вдалося, тож бойова нічия 2:2, яка залишає “Агродім” на другому місці, а ось чернігівці після цього туру опускаються на дві сходинки і стають шостими у турнірній таблиці.
Післяматчевий коментар:
Микола Віталійович Тищенко (головний тренер ФК “Агродім”):
– Рано повірили у свою перемогу, коли забили на дев’яностій хвилині, але це футбол, за що ми його і любимо. З цією командою у нас завжди бойові ігри. Будемо рухатися далі, але важко налаштовувати футболістів на всі ігри без винятку, так як рівень області цього року слабенький.
– Яке враження справив на Вас “Олімп”? Наскільки змінилася ця команда порівняно з попереднім сезоном?
– Трохи за складом змінилася, але не набагато. Непоганий молодий нападник, бійцівська команда з характером.
– До арбітрів претензії по грі маєте? Вилучення, пенальті…
– Видалення що в нашій команді, що в команді суперника – все по ділу. Одне зауваження – не поставили в першому таймі пенальті у ворота суперника, мені і всім моїм футболістам здалося, що пенальті чисте, але арбітр вирішив так, то вже нічого не зміниш.
Анатолій Васильович Остапенко (президент ФК ”Олімп”):
– Рахунок по грі, помилки в суддівстві є, і багато. Після гри ще й футболісти, і глядачі сказали, що коли наша команда відправила м’яча у ворота гостей, то захисник Бахмача вибив м’яч із-за лінії воріт. Я зі свого місця це бачив. Тільки як захисник, вибиваючи м’яч головою, торкнувся сітки у воротах?
– Що скажете про суперника? Між іншим діючого чемпіона області… Яке враження справили?
– Дуже хороша команда, будуть із Комарівкою вирішувати хто з них буде чемпіоном у цьому році.

“Прилуччина спортивна” дякує Анатолію Остапенку і Миколі Тищенку за допомогу у підготовці огляду матчу

“ДЮСФШ-Динамо” (Ніжин) – ФК “Фортуна” (Комарівка)  0:4 (Голи: Коробка Роман, Бабор Олександр, Грищенко Артем, Іоша Олександр)

Гра ніжинського “ДЮСФШ-Динамо” проти комарівської “Фортуни” носила досить-таки принциповий характер, адже президент гостей із Ніжина, а тому попросив своїх гравців віднестися до даного матчу дуже серйозно і підійти до гри максимально відповідально.
Але на перших хвилин гри відкривати рахунок у матчі мали саме господарі поля, коли після прострілу з флангу гравець “Динамо” не зумів влучно пробити по воротах головою. Надалі гості взяли гру повністю під свій контроль, створювали моменти, але так і не змогли їх використати. Навіть з призначеного пенальті у ворота ніжинців. Оскільки штатний пенальтист “Фортуни” Валентин Круковець пропускав гру із-за травми м’яза, то бити одинадцятиметровий штрафний удар взявся Дмитро Романенко. І не забив – м’яч після його удару влучив у стійку воріт господарів. Як кажуть, дома і рідні стіни допомагають, а стійки і поперечина – це вірні друзі воротаря. Тож на перерву команди пішли за рахунку 0:0.
Важко здогадуватися про що саме говорили у перерві матчу в роздягальні гості, але у другому таймі це таки подіяло, реалізація гольових моментів значно покращилася. А можливо молодим господарям вистачило сил проти такої команди тільки на перший тайм. Та уже на початку другої сорокап’ятихвилинки “невдаха першого тайму” Дмитро Романенко виправився за той промах, оскільки відібравши м’яча у суперника на фланзі, довгою діагональною передачею вивів на побачення з воротарем господарів Романа Коробку, який у свою чергу обіграв голкіпера ніжинців і відправив м’яча у сітку воріт – 0:1. Щоправда, господарі поля мають стосовного цього голу свою позицію, на їхню думку, гол був забитий з положення “поза грою”. Автором другого голу “Фортуни” став досвідчений Олександр Бабор, який ударом з гострого кута мимо воротаря ніжинців влучно “розписався” у дальньому куті воріт господарів поля. Третій гол у матчі забив Артем Грищенко, який обіграв по ходу декількох гравців “Динамо” і спіймав на протиході стража воріт ніжинців. Крапку в матчі поставив Олександр Іоша, який після прострілу в штрафний майданчик, виявився найспритнішим і переправив “шкіряного” за місцем призначення.
П’ять матчів – п’ять перемог. Такий здобуток мають комарівці і продовжують лідирувати у Вищій лізі чемпіонату Чернігівської області. Ніжинці опускаються з третьої сходинки турнірної таблиці на п’яту.
Дмитро Романенко (гравець ФК “Фортуна”):
– Граємо на перемогу в кожному матчі, а там подивимося. У середині серпня стартуємо в Кубку України серед аматорів. Окрема подяка вболівальникам, які протягом останніх років підтримують нас у кожному матчі, неважливо де він відбувається – вдома чи в гостях. Будемо намагатися радувати їх у кожному матчі!
Юрій Володимирович Таран (головний тренер ДЮСФШ “Динамо”):
– Наша команда майже на 80 % складається із своїх вихованців 1999-го чи 2000-го років народження. Звичайно, що нам не вистачає тієї майстерності, того досвіду. Ми знали, який суперник нас чекає у цьому матчі. Це один із фаворитів чемпіонату області. Такі люди як Бабор, Валько, Романенко, Круковець пройшли горнило професійного футболу, команда там сильна, тому ми побудували свою гру від захисту. Перший тайм закінчили 0:0. Ще й пенальті в наші ворота у першому таймі суперник не реалізував. А на 60-й хвилині гри відбувся суперечливий випадок – нам забили гол з чистого положення “поза грою”. Цей гол молоду команду деморалізував і ми, як то кажуть, “підсіли” і пропустили ще три м’ячі.
А в цілому після першого кола ми здобули дев’ять очок, три матчі виграли, чотири програли. Вважаю, що виступили у першому колі добре, бо прохідних матчів практично немає, вісім команд – усі сильні. Для нашої молодої команди це нормальний результат.
– Кого виділите у складі своєї команди по цій грі, загалом по першому колу?
– У нас є декілька досвідчених футболістів. Це капітан команди Олексій Падалка,  Максим Козловський. А з молоді відзначу нападників Івана Дорошенка, Владислава Ярешка і воротаря Максима Лелетка.

“Прилуччина спортивна” дякує Дмитру Романенку за допомогу у підготовці огляду матчу

ФК “Кудрівка” (Сосницький р-н) – ФК “Фаворит” (Корюківка)  4:2 (Голи: Гаврилюк Ярослав, Делеуров Богдан-3 – Дудко Владислав, Кугук Сергій)

У Сосниці в рамках сьомого туру зустрічалися між собою ФК “Кудрівка”, що посідала перед грою п’яте місце в турнірній таблиці, та КФК “Фаворит” з Корюківки, який перебував на передостанній сьомій сходинці. Ця гра була останньою для лідера і капітана гостей Олександра Синюти, тож гравці “Фаворита” хотіли звичайно порадувати свого партнера хорошою грою і вдалим результатом. Але, на жаль для корюківчан, господарі були іншої думки стосовно підсумку цього матчу і втрачати свої три очки не побажали.
Але все розпочиналося для гостей доволі непогано. На початку гри вони були активнішими і саме корюківчани першими відкрили рахунок у цій грі. Відзначився у складі “Фавориту” Владислав Дудко. Але доволі-таки швидко “Кудрівка” зусиллями Ярослава Гаврилюка рахунок зрівняла. Рівна гра у першому таймі закінчилася і за рівного рахунку. Тож на перерву команди пішли із проміжними одиничками на табло – 1:1.
У другому таймі глядачі матчу побачили ще чотири м’ячі. Спочатку господарів уперед виводить гол Богдана Делеурова. На це гості відповідають голом Сергія Кугука, але дуже швидко корюківчани пропускають втретє. І знову автором голу стає Богдан Делеуров. “Фаворит” не здається, навпаки активізовується, переходить на гру “першим номером”, а господарі грають на контратаках і в одній з них ловлять гостей. Хет-трик у матчі оформлює наполегливий Богдан Делеуров і ставить крапку в цьому цікавому матчі.
Після цієї перемоги ФК “Кудрівка” підіймається на дві сходинки турнірної таблиці і стає третьою, а гості з Корюківки продовжують посідати передостаннє сьоме місце, відстаючи від шостого “Олімпу” на чотири очки, але мають ще гру в запасі.
Єгор Рюттель (гравець КФК “Фаворит”):

– Гра була дуже цікава, суперник реалізував всі свої моменти, ми ж отримали голи на своїх помилках, десь чогось не вистачало. Відзначу також, що вболівальників на грі було дуже багато.
– На Вашу думку рахунок по грі?
– Якщо б ми реалізували всі моменти, то, на мою думку, рахунок був би нічийний.
– Команду залишає капітан… Це велика втрата для колективу? Чи незамінних гравців немає?
– Так, капітан – це один з кращих гравців нашої команди і буде тяжко грати без нього.
Станіслав Васильович Михайловський (головний тренер ФК “Кудрівка”):
– Рівна гра. Ми свої моменти реалізували, а суперники – ні. До суддівства по матчу претензій немає. Виділяти по цьому матчу когось із складу своєї команди не буду, звичайно молодець Богдан Делеуров, що забив тричі, а так у мене в цілому вистачає претензій до своєї команди по цій грі. Суперники молодці, хороша добротна команда.

“Прилуччина спортивна” дякує Андрію Скоробагатьку за допомогу у підготовці огляду матчу

ФК “Городня” (Городня) – ФК “Чернігів” (Чернігів)  1:5 (Голи: Кравцов Михайло – Кохановський Анатолій-3, Мчедлішвілі Теймураз-2)

До Городні на матч сьомого туру чемпіонату Чернігівської області з футболу завітав бронзовий призер попереднього сезону – ФК “Чернігів”. Щоправда, у цьому сезоні чернігівці поки грізного суперника із себе не представляють. Команда в останніх матчах відчувала великий кадровий дефіцит. До цієї зустрічі “Чернігів” уже кілька ігор грав або взагалі без замін, або, максимум, 1-2 футболісти на заміні, включаючи й виступи в Аматорському чемпіонаті. Цим певно і пояснюється той факт, що до матчу сьомого туру чернігівці перебували на шостій позиції в турнірній таблиці. Господарі поля поки що теж не можуть похвалитися чудовими результатами, навпаки – команда міцно осіла на останній сходинці, маючи в активі після п’яти матчів лише одне залікове очко, але фактор власного поля і підтримки глядачів все ж залишав певні надії гравцям і вболівальникам городнянців на позитивний підсумок цього матчу.
Та, на нещастя господарів поля, вперше за тривалий час у заявці ФК “Чернігів” на гру виявилося аж 18 осіб! Звідки ж раптом таке поповнення? Виявляється сталося довгоочікуване вливання “свіжої крові” у вигляді молоді із випускного року чернігівської “Юності”.
З перших хвилин цього матчу гравці ФК “Чернігів” захопили ініціативу і вже на другій хвилині відкрили рахунок у матчі. Голом у ворота городнянців відзначився Анатолій Кохановський. І надалі гості контролювали хід гри, поступово нарощуючи свою перевагу. Не зупинився на досягнутому невгамовний Кохановський. Анатолій на 20-й, а потім і 30-й хвилині гри “розписався” ще двічі у воротах “Городні”, оформивши таким чином свій персональний хет-трик у матчі. На перерву команди пішли за рахунку 0:3, що говорило про повну перевагу у першому таймі гостей із Чернігова.
У другому таймі глядачі стали свідками ще трьох голів, щоправда, уже в різні ворота. Першим змінив рахунок на табло після перерви “чернігівець” Теймураз Мчедлішвілі, до речі, капітан команди, який розпочинав цю гру на лаві запасних. 0:4… А що ж “Городня”? З огляду на те, що в складі гостей було відразу п’ять молодих гравців, які ще тільки звикають до “дорослого” футболу і нової для себе команди, то моменти у “Городні” періодично все ж з’являлися. Не можна сказати, що ці нагоди були стовідсоткові, але не все так гладко було і в захисті “Чернігова”. На 85-й хвилині гри цим і скористалися господарі поля, заробивши право на пробиття одинадцятиметрового штрафного удару. Пенальті дуже впевнено реалізував… воротар “Городні” Михайло Кравцов. Але останнє слово в матчі залишив за собою Теймураз Мчедлішвілі, який став автором п’ятого голу “Чернігова” у цьому матчі й оформив таким чином особистий дубль.
Перемога “Чернігова” і команда підіймається на дві сходинки вище, чернігівці тепер четверті. Поразка “Городні”… Але загалом варто уточнити, що вболівальники на стадіоні, які прийшли підтримати свою команду у цьому матчі, залишилися задоволені грою (це за відгуками з трибун після гри). Футболісти ФК “Городня” грали з великим бажанням, досить багато атакували, особливо в другому таймі, намагалися порадувати голом своїх глядачів і зрештою в кінцівці матчу таки досягли бажаного. А перемоги городнянців… вони ще певно попереду. Команді потрібно провести багато роботи задля успіхів, але головне, щоб гравці і тренерський склад не опускали руки від тимчасових невдач.
Олексій Воробей (гравець ФК “Чернігів”):

– Дану гру коментувати важко. ФК “Чернігів” повністю контролював хід гри і впевнено довів її до перемоги. Порадували і нові хлопці, у складі ФК “Чернігів” дебютували у цій грі відразу вісім нових футболістів, випускники “Юності”. Що можна сказати по супернику… Помітно було, що бажання у хлопців було багато, але, на жаль, брак досвіду і досить багато помилок в обороні зробили свою справу… Думаю, що цей матч дав безліч приводів для роздумів тренерам як однієї, так і іншої команди.
Дмитро В’ячеславович Бойко (головний тренер ФК “Городня”):
– Програли… У нас усі гравці місцевого рівня, хлопці десь працюють, а там гравці тренуються. На нашому рівні ми могли ще й добре зіграти, якби забили свої голи, але трішки не повезло десь.
– Кого виділите у складі своєї команди?
– Дуже добре зіграв воротар, часто виручав нас. Стосовно інших, то всі добре зіграли, всі старалися… Виділяти нікого окремо не буду – ми команда.
– Яке враження на Вас справив суперник?
– Дуже добрі молоді хлопці, доволі гарно грали. Помітно, що тренери добре працюють з командою.

“Прилуччина спортивна” дякує Олексію Вороб’ю за допомогу у підготовці огляду матчу