Огляд перенесених матчів чемпіонату Чернігівської області з футболу у Першій лізі

У суботу, 7 липня, відбулися два перенесені матчі чемпіонату Чернігівської області з футболу серед команд Першої ліги. Ігри відбувалися у Мені та Варві. Це були заключні матчі першого кола у Північній та Південній зонах. Тепер настає період відпочинку для команд, що триватиме майже цілий місяць, протягом якого тренери та гравці кожної з команд проаналізують виступи своїх колективів, щоб у другому колі показати більш змістовну і якісну гру, яка радуватиме прихильників гри мільйонів. Відпочинок пролетить швидко й уже 4 серпня команди поновлять змагання у рамках другого кола чемпіонату. З яким же настроєм чотири команди пішли на відпочинок, дізнаємося із результатів суботніх ігор.
ФК “Авангард” (Мена) – ФК “Короп” (Короп)  3:1  (Голи: Варивода Петро, Сич Кирило, Загрутдинов Руслан – Євдокименко Денис)
У день свята Івана Купала у гості до менського “Авангарду” завітали футболісти з Коропа. Щоправда, програма поїздки та її мета були зовсім не святковими. Мала відбутися перенесена гра п’ятого туру чемпіонату області у Північній зоні. Футбольний клуб “Короп”, що посідав перед грою друге місце, хоча і не зібрав на гру оптимальний склад, але мав на меті повернутися додому з очками, тим більше була можливість скоротити відстань до лідируючої “Мени”. Гравцям менського “Авангарду” відступати далі уже нікуди. Позаду тільки “Бахмач”. Тобто це означає, що менська команда підходила до цієї гри на п’ятій сходинці турнірної таблиці. У разі перемоги господарі мали можливість піднятися одразу на другу сходинку, обійшовши свого суперника, і продовжити боротьбу за перемогу в зоні із своїми сусідами із СК “Мена”. Перспектива погодьтеся доволі заманлива.
Тож, господарі відразу прибрали ініціативу до своїх ніг і повели наступ на ворота “Коропа”. Рахунок “Авангард” відкрив після навісної передачі у штрафний майданчик, де найспритнішим з усіх виявився Петро Варивода – 1:0. Надалі у матчі тривала майже рівна гра, але на 36-й хвилині матчу гості отримали право на кутовий удар. Після подачі з кутового дуже вдало на другому поверсі зіграв гравець гостей Денис Євдокименко і рахунок у матчі зрівняв. Гра на зустрічних курсах тривала до самої перерви. Хоча в цей час ще запам’яталася сутичка гравців обох команд, коли справа за малим не дійшла до бійки, але арбітр своєчасно виніс попередження самим активним у складах обох команд і швидко загасив емоції гравців.
У другому таймі був невеличкий спалах активності від гостей, але в цілому дещо більш активними виглядали господарі поля, але довго матеріалізувати свою перевагу не могли. То воротар “Коропа” вдало зіграє, то поперечина рятує гостей, то гравець “Авангарду” не зміг реалізувати свій вихід один на один. І коли здавалося, що гра завершиться із нічийним рахунком, господарі все ж забили. На 89-й хвилині красивим ударом відзначився Кирило Сич, вивівши господарів уперед. А на 90-й хвилині Руслана Загрутдинова, який перед цим вийшов на заміну, партнери, скориставшись помилкою захисту “Коропа”, вивели на побачення з голкіпером гостей і Руслан вдало реалізував свою нагоду.
Тож доволі впевнена за рахунком, але складна за грою, перемога для досвідченої команди господарів поля, яка вивела їх на друге місце у турнірній таблиці. Молода команда гостей, звичайно, розчарована поразкою на останніх хвилинах і її можна зрозуміти, але тим не менше коропчани змушені поступитися “Авангарду” другим місцем і опуститися на третю сходинку Північної зони. Але безумовно вся боротьба у цій зоні ще попереду, друге коло обіцяє бути дуже цікавим!
Післяматчевий коментар:
Олег Вікторович Сагань (тренер ФК “Короп”):
– Образливо за дві хвилини до кінця зустрічі пропускати два м’ячі і втрачати нічию, але що поробиш… Команда у суперника хороша, Чернігів увесь, ми з нею боролися, старалися, але трішки не вистачило нам гравців, не всі зібралися. У першому таймі у суперника була перевага невелика, вони і забили перші, але ми зрівняли після кутового. Початок другого тайму навіть був за нами, але потім… Все йшло до нічийного результату, але після кутового, навіть незрозуміло як, пропустили.
Олександр Михайлович Савенчук (тренер ФК “Авангард”):
– Зіграло слабо. Чи то сонце, чи щось інше, але зіграли без натхнення. Можливо не вистачає підживлення матеріального заохочення, можливо якісь інші побутові проблеми. Це така моя думка. Ми підлаштувалися під низький темп гостей, результат 3:1 ніби як показує непогану перемогу, але це оманливо, це тільки голи. Морального задоволення від гри немає.
– Як підсумуєте перше коло? Які завдання на друге коло?
– По другому місцю у турнірній таблиці питань немає, а ось очками незадоволений. Повинні були брати 12 очок як мінімум. Глянеш у таблицю – ніби й око радіє, але очками незадоволений.
– Як на Вашу думку, рівень самого турніру у Першій лізі росте чи навпаки? Теж саме і в плані організації змагань.
– Перша ліга демонструє стабільний рівень. Якщо брати Вищу лігу, то там однозначно ні, а ось Перша ліга є стабільною.

Команди залишають поле в різному настрої. Фото Андрія Скоробагатька

“Прилуччина спортивна” дякує Андрію Скоробагатьку за допомогу у підготовці огляду матчу

ФК “Прогрес” (Остапівка) – ФК “ІМК” (Носівка)  5:1  (Голи: Аненко Сергій-4, Симоненко Євген – Матраєв Максим)
Від редакції:
Суботнього дня у Варві футбольний клуб “Прогрес” із Остапівки приймав суперників із Носівки, а саме футбольний клуб “ІМК”. Це була перенесена на прохання господарів поля гра другого туру чемпіонату області серед команд Південної зони. Перед цим матчем господарі поля посідали п’яту сходинку турнірної таблиці й аби не втратити шанси у боротьбі за найвищі місця, мали тільки перемагати. Але ж і суперник очікував не простий, хоча з іншого боку – де ж його взяти простого? Всі команди приблизно одного рівня і просто так очки не дарують. Треті у таблиці носівці, які в разі успіху наближалися до своїх сусідів із “Кристалу”, приїхали у Варву явно не на екскурсію. Тож, уболівальники чекали на цікавий поєдинок.

ФК “Прогрес” (Остапівка). Фото Юрія Ляха

ФК “ІМК” (Носівка). Фото Юрія Ляха

Далі слово Сергію Шеметуну “Про футбол | Варва”:
“Прогрес”: Онищенко (Носенко) – Верба – Ілляшенко, Мучта, Смовський В. – Смовський С., Нічик – Нагнойний Д. (Нагнойний О.), Бурляй, Симоненко (Левун) – Аненко.
“Прогрес” вирішив не брати часу на розкачку і з перших хвилин почав штурмувати ворота суперника, що й принесло свої плоди – в одній із атак вдалося відзначитись Аненку. Гості прагнули відігратись, але заволодіти ініціативою і м’ячем їм не вдавалось. Тим не менш, раз по раз у носівчан виходило доставляти круглого до карного майданчика господарів і в одній з таких атак трапився неприємний епізод – після навісу з флангу голкіпер “Прогресу” Онищенко на межі воротарської зіштовхнувся з гравцем гостей, після чого першому знадобилася допомога лікарів.

Травми зазнав воротар “Прогресу”. Фото Юрія Ляха

Пошкодження виявилося серйозним і гру воротар продовжити не зміг, запасного голкіпера у “прогресівців” не виявилось і у ворота довелось стати Ілляшенку, а замість травмованого Онищенка на поле вийшов Носенко. Травма свого голкіпера аж ніяк не знітила “Прогрес” і господарі продовжували контролювати гру і хвилин за 10 до кінця першого тайму Бурляй вивів на побачення з голкіпером Аненка і той подвоїв рахунок. Гості помітно занервували і це призвело й до третього пропущеного м’яча впродовж кількох хвилин – все той же Бурляй асистував Симоненку і Євген впевнено розібрався з воротарем – 3:0. За такого рахунку команди пішли на перерву.
Загалом, спостерігаючи за результатами гостей в чемпіонаті, особисто я від “ІМК” очікував значно більшого. Можливо, не вдалось зібрати оптимальний склад, адже в команді переважали вікові футболісти, які не встигали за швидкими гравцями атаки “Прогресу”, але команда провалила як перший тайм, так і гру загалом. “Прогрес” був швидшим, мобільнішим і варіативнішим в атаках, і по грі зовсім не було помітно, що у воротах господарів грає польовий гравець.
Проте другий тайм активніше розпочав “ІМК” і в дебюті другої половини зустрічі вдалось один м’яч відіграти, але, як виявилося, на більше гостей не вистачило. Прогресівці зусиллями Аненка забили ще два м’ячі і довели гру до логічного завершення.
Від редакції: Тож, після цієї впевненої перемоги саме “Прогрес” за результатами першого кола буде посідати третю сходинку турнірної таблиці. Носівському “ІМК” поки що дістається четверте місце. Але як і у випадку із Північною зоною, у Південній ще теж далеко не все вирішено. Друге коло безсумнівно ще порадує вболівальників цікавими і захоплюючими матчами, непередбачуваними результатами і напруженою боротьбою у турнірній таблиці.
Олексій Сергійович Буглак (тренер ФК “ІМК”):

– Програли по грі повністю. Пропустили першими швидкими, але продовжили грати, мали моменти, але потім пропустили ще два м’ячі один за одним. Другий тайм гарно розпочали, забили, потім ще, але не зарахували, а в кінці гри пішли вперед і попали, як кажуть, у полон. Пропустили ще двічі. Не зібралися на цю гру, нас поїхало всього тринадцять гравців, щось несерйозно вийшло в цьому плані.
– В цілому все закономірно?
– Не знаю чому вони так не грали раніше, але у цій грі “Прогрес” виглядав сильнішим, ніж ми. Ми не заслуговували на перемогу, а вони заслуговували.
– Що скажете про суперника? Яке враження справили?
– Не скажу, що побачив щось особливе у них, але шостий номер, їхній капітан (Вадим Бурляй – прим.ред.), у цій грі – це півкоманди. Він наш центр сам розірвав.
Євген Симоненко (гравець ФК “Прогрес”):
– Переграли повністю, забили швидкі м’ячі, що дало можливість контролювати гру. В другому таймі трішки виникла “пожежа” і пропустили, але ми зібралися і довели до логічного завершення, і забили ще двічі. У середині другого тайму зазнав травми. Відразу не звернув увагу на травму, але згодом (за 5-7 хвилин) відчув біль, відчуваю, що щось не те, рукою до ноги, а там “яйце”.

Травмована нога Євгена Симоненка

– Що скажете про суперника? Як би охарактеризували по цій грі “ІМК”?
– Непогана команда, намагалися комбінувати, але у нас гарна швидкісна лінія атаки. І в цьому матчі в нас були вільні зони, щоб розвивати хороші атаки. Дякую команді “ІМК” за матч, успіхів їм у подальших іграх.