Огляд першого кола чемпіонату Прилуцького району з футболу

  Закінчилося перше коло чемпіонату Прилуцького району з футболу. Зараз на нас чекають вісім матчів ¼ фіналу кубку району, а за три тижні продовжиться і сам чемпіонат матчами другого кола. Тож поки що разом з Вами ми можемо трішки перевести подих, озирнутися назад, подивитися на пройдений шлях і проаналізувати що ж ми маємо на проміжному фініші, чого досягли за ці майже три місяці, а де ще не допрацювали.

  Порівнюючи з попередніми роками, однозначно помітне підвищення організаційного і змагального рівня турніру, збільшилася кількість команд. Це відмічають як глядачі і футбольні експерти, так і самі учасники змагань. За матчами чемпіонату глядачам стало цікавіше спостерігати, навіть самим командам-учасницям стало цікавіше грати, перемоги даються все складніше, прохідних матчів уже немає. Кожна з команд значно посилила свій склад вправними футболістами. Не обійшлося, звичайно, і без запрошення “легіонерів” із сусідніх населених пунктів, інколи навіть сусідніх районів і областей, хоча все ж обов’язковою умовою залишається наявність у стартовому складі не менше чотирьох своїх сільських футболістів. Дуже приємно відмітити, що порівнюючи рівень чемпіонату Прилуцького району із сусідніми Варвинським, Срібнянським чи Ніжинським, на думку багатьох, наш чемпіонат значно цікавіший і сильніший.

  Також відмічаємо, що у нашому чемпіонаті покращується, хоч і повільніше, ніж хотілося б багатьом уболівальникам і самим командам, рівень суддівства. Судді почали жорсткіше карати гравців не тільки за грубощі на полі, а також і за неспортивну поведінку, особливо коли з вуст гравців лунають нелітературні слова. Футболісти у вирі емоцій часто забувають, що за їх грою спостерігають глядачі, серед них і діти, для яких їхні улюбленці є прикладом для наслідування. Зросла кількість суддів і це теж позитивний момент, але в той же час асистентами арбітра в матчах залишаються по одному представнику від граючих команд, які будемо говорити чесно, не можуть бути повністю об’єктивними. Тому оптимальним рішенням для багатьох вболівальників і команд-учасниць бачиться повернення до нейтральної бригади арбітрів. Хоча тут, звичайно, все впирається у фінансову складову. Адже додаткові судді – це збільшені фінансові витрати, які для більшості команд будуть не по карману, а самій федерації без підтримки і допомоги спонсорів теж не потягнути такий тягар.

  Стосовно ж турнірного положення після першого кола змагань, то цілком заслужено лідирує в чемпіонаті району з невеликим відривом від інших команд минулорічний чемпіон і володар кубку району 2016 – ФК “Дівиця”, що представляє смт. Мала Дівиця і с. Велика Дівиця. Команда, що уже давно грає стабільним складом, має чималий досвід участі в різних змаганнях, пройшла перше коло без поразок і тільки з однією нічиєю. Звичайно і завдання у команди на цей сезон відповідне – перемога у чемпіонаті і здобуття кубку району.
До речі, ФК “Дівиця” встигає грати на два фронти – також приймає участь у чемпіонаті Ніжинського району, в якому минулого року команда виграла другу лігу, а цього року уже в першій лізі також посідають перше місце. Браво, хлопці!

  Слідом за ними йде на другому місці ФК “Авангард”, що представляє смт. Ладан. Можливо від ладанців просто ніхто не очікував такої спритності, десь певно їх і недооцінили, бо минулого року вони не грали в чемпіонаті району, але команда зібралася амбіційна і збирається боротися за найвищі місця. Завдання-мінімум для команди – бути серед призерів, а як максимум, то при певному збігові обставин кинути виклик і непереможній “Дівиці”, а ще хлопці бажають стати володарями цьогорічного кубку району.

  Замикає проміжну трійку призерів ФК “Боршна” із однойменного села. В останньому турі завдяки виїзній перемозі над ФК “Замістя” команда змогла піднятися із п’ятого місця відразу на своє найвище в цьому сезоні третє, обійшовши при рівності очок саме замістян, завдяки якраз цій особистій перемозі. Боршнянці почувають себе на третьому місці достатньо комфортно і просто так залишати його намірів не мають.

  Натомість ФК “Замістя” теж не з тих команд, які втративши третє призове місце, задовольниться своїм нинішнім четвертим, тож в другому колі обіцяють безкомпромісну боротьбу за призи до останнього.

  На п’ятому місці розташувався ФК “Манжосівка” з передмістя Прилук. Клуб, який років 5-6 ніде не грав, зорганізувався і проводить свої домашні матчі у Прилуках на стадіоні “Супутник”. Землю під власний стадіон у Манжосівці для команди виділили, але все гальмує наша бюрократія, документи забуксували, здається, десь у Чернігові. Все ж сподіваємося, що питання якнайшвидше вирішиться і команда зможе у себе вдома власною грою радувати місцевих прихильників шкіряного м’яча.

  Золоту середину турнірної таблиці (6-е місце) займає ФК “Штурм”, що представляє два села – Дмитрівку і Білорічицю. Наймолодша команда чемпіонату, минулорічний бронзовий призер, цього року трішки здали в результатах, але як самі запевняють – це все тимчасово. Обіцяють боротися в другому колі і штурмувати тільки призові місця. А ще команда позмагається і за кубок району. До речі, найближчий сусід по турнірній таблиці ФК “Манжосівка” і буде наступним суперником на шляху до цієї заповітної мрії.

  Сьомий після першого кола змагань ФК “Внєштранс” із села Івківці. Минулорічний срібний призер, досвідчена і, здається, найстарша команда чемпіонату планує у другому колі виправляти ситуацію. Місце, яке футбольний клуб нині займає, вважають тільки збігом обставин і відвертим нефартом. З кубку уже на попередньому етапі команда вибула. Тож залишається сконцентрувати і направити всі свої сили лише на чемпіонат. А оскільки команда пропускала останній тур першого кола і пропускатиме перший тур другого кола, то після ігрової паузи, що триватиме більше місяця, можна очікувати, що у футболістів буде достатньо сил, вони засумують за грою і вийдуть максимально мобілізовані і заряджені на боротьбу від першої і до останньої секунди другого кола змагань.

  ФК “Цукровик” із смт. Линовиця після першого кола опинився на восьмому місці. Відмітимо, що команда не дуже впевнено розпочала чемпіонат, але по ходу турніру зуміла додати і в останніх турах почала впевнено набирати очки. Довго запрягаємо, але потім швидко їдемо – чи не це новий девіз цукровиків?

  Дев’ятий на проміжному фініші ФК “Темп” із села Богданівка. У другому колі змагань команда планує пришвидшити свій темп і боротися за місце в середині турнірної таблиці, а у кубковому турнірі діють за принципом – крок за кроком. І наступним своїм кроком бачать вихід у ½ фіналу. Головна ж проблема “Темпу” – це стан поля домашнього стадіону. Поле вважається найгіршим серед усіх стадіонів, на яких відбуваються матчі чемпіонату. Богданівці це добре розуміють і планують каткувати газон, а якщо не вийде, то в кінці сезону вдадуться до радикальніших дій і залучать грейдер.

  ФК “Удай” із села Удайці зменшив хід і опинився на десятому місці. На жаль, єдина гра в першому колі, яка так і не відбулася, це гра останнього туру в Удайцях, на яку команда господарів не змогла зібрати склад, із-за чого отримала технічну поразку. А в цілому гравці не втрачають оптимізму і не мають намірів пасти задніх. Тож у другому колі їм варто дуже постаратися, щоб піднятися хоча б до свого минулорічного підсумкового сьомого місця.

  На останньому одинадцятому місці опинилася команда ФК “Охіньки”. Можливо це буде один з найяскравіших прикладів підвищення цьогорічного рівня чемпіонату, адже команда виступає практично тим же складом, що і минулого року, коли футболісти до останнього туру боролися за третє місце, але в підсумку виявилися четвертими. А от цього року поки останнє місце. Так, варто звичайно зробити поправку на те, що у першому колі домашній стадіон команди отримав дискваліфікацію і домашні ігри гравці ФК “Охіньки” проводили у сусідніх Іванківцях. Також отримали кількаматчеву дискваліфікацію і два провідні гравці основного складу, до того ж один з них капітан команди. Враховуємо звичайно все це, але тим не менше у другому колі перед своїми глядачами футболісти просто зобов’язані показувати інший результат. Залишається сподіватися, що команда до того часу вирішить свої фінансові питання і не залишиться без підтримки місцевої сільської ради. Адже футбол, то чи не єдина радість і віддушина, яка  у наш час ще залишається для людей на селі.

Лідери серед бомбардирів після першого кола:

  1. Тавакалян С. (ФК “Дівиця”) – 16 (1 – з пенальті)
  2. Лук’янчиков В. (ФК “Удай”) – 13
  3. Собех О. (ФК “Цукровик”) – 10
  4. Горбань А. (ФК “Дівиця”) – 9
  5. Маценко Є. (ФК “Замістя”) – 9 (5)
  6. Івахненко А. (ФК “Манжосівка”) – 8
  7. Даниленко В. (ФК “Удай”) – 8
  8. Лисенко М. (ФК “Авангард”) – 8 (1)
  9. Гумен Ю. (ФК “Дівиця”) – 7
  10. Дівотченко С. (ФК “Удай”) – 7

  А взагалі, як бачимо на нас очікує надзвичайно захопливе друге коло чемпіонату. Зараз завершується короткий період дозаявок і кожна з команд намагається встигнути посилити свій склад, щоб боротися за якомога вище місце. Передбачити наперед фінішний розподіл місць в турнірній таблиці в такій ситуації просто неможливо, думається навіть сама бабуся Ванга не взялася б за цю справу, тим цікавіше буде спостерігати за продовженням сезону.
Тож до зустрічі на зелених стадіонах Прилуччини!

М Команда І В Н П ЗМ ПМ О
1 ФК “Дівиця” (М.Дівиця-В.Дівиця) 10 9 1 0 47 14 28
2 ФК “Авангард” (Ладан) 10 6 3 1 25 14 21
3 ФК “Боршна” 10 5 2 3 24 27 17
4 ФК “Замістя” 10 5 2 3 27 23 17
5 ФК “Манжосівка” 10 5 1 4 16 21 16
6 ФК “Штурм” (Дмитрівка-Білорічиця) 10 4 3 3 22 18 15
7 ФК “Внєштранс” (Івківці) 10 3 3 4 14 17 12
8 ФК “Цукровик” (Линовиця) 10 3 1 6 32 30 10
9 ФК “Темп” (Богданівка) 10 2 2 6 15 25 8
10 ФК “Удай” (Удайці) 10 1 3 6 27 36 6
11 ФК “Охіньки” 10 1 1 8 13 37 4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *