Рішення КДК Прилуцької районної федерації футболу від 20.09.2018

До Вашої уваги рішення КДК щодо ситуації, яка мала місце під час проведення матчу 18 туру чемпіонату Прилуцького району з футболу між командами ФК “Штурм-Прилуки-ГарантБуд” (Дмитрівка-Білорічиця) та ФК “Манжосівка” (Манжосівка):

Прилуцька районна федерація футболу

17523, Чернігівська обл., Прилуцький р-н, смт. Мала Дівиця, вул. Незалежності 6
р/р 26009008627001 Філія ВАТ КБ «Надра» Чернігівське РУ МФО 353627, код ДЕФО/ЄДРПОУ 35016428.
_________________________________________________________________________________________________

Контрольно-дисциплінарний комітет
футбольного турніру – Чемпіонату та Кубку Прилуччини з футболу 2018 року

РІШЕННЯ

20.09.2018 року                                                                           м.Прилуки

Контрольно-дисциплінарний комітет футбольного турніру – Чемпіонату та Кубку Прилуччини з футболу 2018 року (далі КДК) в складі: голови комітету – Коваленка Олександра Юрійовича, та членів комітету – Ярославського Ярослава Володимировича та Паргана Віктора Миколайовича, у відповідності до положень Регламету Чемпіонату та Кубку Прилуччини з футболу 2018 року (далі – Регламент), розглянувши інформацію арбітра матчу 18 туру чемпіонату Прилуччини 2018 року між командами ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд» (с.Дмитрівка-Білорічиця) та ФК «Манжосівка» (с.Манжосівка), що відбувся 16.09.2018 року,-

ВСТАНОВИВ:

16 вересня 2018 року в с.Дмитрівка відбувся матч 18 туру чемпіонату Прилуччини 2018 року між командами ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд» (с.Дмитрівка-Білорічиця) та ФК «Манжосівка» (с.Манжосівка).
Із протоколу матчу вбачається, що гравець команди ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд»  Куксенко Євген допустив грубу гру та удар по воротам після свистка арбітра, за що на 65 хвилині і 80 хвилині арбітром матчу був двічі попереджений жовтою карткою і як наслідок був видалений з поля з показом червоної картки.
Також в протоколі матчу арбітром вказано, що  гравець команди ФК «Манжосівка» Давиденко В’ячеслав двічі допустив грубу гру проти суперника, за що на 55 хвилині і 75 хвилині арбітром матчу був двічі попереджений жовтою карткою і як наслідок був видалений з поля з показом червоної картки.
Також вказаний гравець проявив недисципліновану поведінку, а також плюнув у гравця суперника, при цьому за жодну із вказаних дій арбітром попереджений не був.
Крім того, арбітром матчу додатково до протоколу було надано додаток, з якого вбачається інформація про прояви недисциплінованої поведінки вболівальників, яка виразилася в нецензурній лайці в сторону гравців ФК «Манжосівка», а також одна з вболівальниць нанесла удар рукою в обличчя футболісту ФК «Манжосівка» Тимошенко Володимиру, який знаходився на заміні.
В своїх поясненнях арбітр матчу по суті підтвердив факти викладені ним в протоколі та додатку до нього.
Із пояснень офіційного представника команди ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд» Лозового Юрія вбачається, що приблизно на 75 хвилині матчу гравець команди ФК «Манжосівка» Давиденко В’ячеслав допустив по відношенню до гравця команди ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд» Кубрака Володимира грубу гру, яка виразилася в прижку з обох ніг в ноги суперника, внаслідок чого Кубрак Володимир впав на праве плече. Після спливу близько п’яти хвилин гри, Кубрак Володимир попросив заміну і був замінений, у зв’язку з болем у правому плечі і неможливістю приймати участь у грі.  В подальшому, наступного дня, зранку в лікарні, після огляду лікаря, Кубраку Володимиру поставлений діагноз перелом правої ключиці.
Крім того, приблизно на 65 хвилині матчу гравець команди ФК «Манжосівка» Давиденко В’ячеслав після свистка арбітра підійшов до гравця команди ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд» Куксенка Євгена, який ставив м’яч для пробиття штрафного удару, відштовхнув його руками та плюнув йому в обличчя, чим допустив ганебну, неспортивну, недисципліновану поведінку, яка залишилась без уваги арбітром матчу.
Також Лозовий Юрій вказав, що гравець команди ФК «Манжосівка» Давиденко В’ячеслав, будучи обізнаним про те, що  він є офіційним представником ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд», а також головою Прилуцької районної Федерації футболу, допустив ганебні, нецензурні вислови в його адресу, що також вказує на недисципліновану поведінку вказаного гравця.
З приводу грубої гри Куксенка Євгена та проявів недисциплінованої поведінки вболівальників, Юрій Лозовий погодився про необхідність проведення роботи з вболівальниками з приводу недопущення вказаної поведінки в подальшому, а Куксенко Євген за грубу гру був попереджений арбітром матчу.
Офіційний представник команди ФК «Манжосівка» Масьома Олександр пояснив, що гравець ФК «Манжосівка» Давиденко В’ячеслав грубо не грав, під час гри на 65 хвилині матчу намагався зробити підкат гравцю суперника, і лише різниця в габаритах та вазі призвела до невдалого падіння гравця суперника, при цьому вказав, що гравець після цього дограв матч до кінця, а перелом ключиці міг отримати після матчу.
Щодо недисциплінованої поведінки, пов’язаної з нецензурними висловами в бік офіційного представника  ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд» Лозового Юрія, то таких він не чув, а щодо плювка в суперника,- то не бачив.
Крім того, представник ФК «Манжосівка» в своїх поясненнях підтвердив факт недисциплінованої поведінки вболівальників, пов’язаної з нецензурною лайкою в сторону гравців ФК «Манжосівка», а також факт інциденту з вболівальницею, яка нанесла удар рукою в обличчя футболісту ФК «Манжосівка» Тимошенко Володимиру, який знаходився на заміні.
Із пояснень лікаря ортопеда-травматолога Прилуцької центральної районної лікарні Близнюка Олега Миколайовича, який проводив огляд Кубрака Володимира 17.09.2018 року вбачається, що Кубрак Володимир при падінні на праве плече під час гри в футбол отримав перелом правої ключиці, про що внесено запис до медичної картки хворого Кубрака Володимира. При цьому лікарем первісно рекомендовано накладення гіпсової пов’язки для фіксації правого плечового суглобу, в тому числі і для зняття набряку плечової області. Повторний огляд рекомендовано через десять днів для контролю спадання пухлини (набряку) плечового суглобу, контрольного рентгенового дослідження для остаточного прийняття рішення щодо операційного втручання.
Крім вказаних пояснень представників команд, арбітра матчу, лікаря, КДК було витребувано відеозапис гри у вигляді відео нарізок моментів матчу. Із 18 відеороликів матчу, в 10 та 11 відеороликах підтверджуються факти, викладені арбітром матчу щодо гравця ФК «Манжосівка» Давиденко В’ячеслава з приводу плівка в суперника та грубої гри проти суперника, який впав на праве плече.
Оцінивши пояснення арбітра матчу, офіційних представників команд, пояснення лікаря, вивчивши протокол матчу, 18 відеороликів матчу, КДК встановив наступне.
По-перше, на 80 хвилині матчу гравець ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд» Куксенко Євген допустив грубу гру по відношенню до суперника, за що арбітром матчу був попереджений другою жовтою карткою та видалений з поля.
При цьому ні арбітр матчу, ні офіційні представники команд, не вказували, і ніде це не зафіксовано, що така груба гра була пов’язана, чи з ризиком завдання травми супернику, чи безпосередньо завдала такої травми.
За таких обставин, підстави для застосування будь-яких додаткових санкцій до вказаного гравця відсутні, а застосування таких призведе до подвійного покарання гравця.
По-друге,  перед початком гри гравець команди ФК «Манжосівка» Давиденко В’ячеслав, будучи обізнаним про те, що  Лозовий Юрій є офіційним представником ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд», а також головою Прилуцької районної Федерації футболу, допустив ганебні, нецензурні вислови в його адресу, що вказує на недисципліновану поведінку вказаного гравця по відношенню до нього як офіційного представника команди та федерації в цілому.
Вказана подія підтверджується показами арбітра матчу, який зафіксував цей факт у протоколі матчу та показами представника ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд», які є послідовними та узгоджуються між собою.
За таких обставин, гравець ФК «Манжосівка» Давиденко В’ячеслав допустив по відношенню до офіційного представника ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд» та голови Прилуцької районної федерації футболу нецензурні (образливі) вислови.
Згідно з п.п.27.2.3 п.27.2 ст.27 Регламету стосовно футболістів застосовується санкція у вигляді дискваліфікації на 2 матчі за нецензурні (образливі) вислови на адресу офіційних осіб.
По-третє, на 65 хвилині матчу гравець команди ФК «Манжосівка» Давиденко В’ячеслав після свистка арбітра підійшов до гравця команди ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд» Куксенка Євгена, який ставив м’яч для пробиття штрафного удару, відштовхнув його руками та плюнув йому в обличчя, чим допустив ганебну, неспортивну, недисципліновану поведінку, яка залишилася без уваги арбітром матчу.
Вказана подія підтверджується показами арбітра матчу, який зафіксував цей факт у протоколі матчу, показами представника ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд», а також відеофайлом даного моменту матчу №10, що був витребуваний КДК.
Вказані докази у своїй сукупності повністю узгоджуються, є послідовними і підтверджуються відеофайлом даного епізоду матчу.
За таких обставин, гравець ФК «Манжосівка» Давиденко В’ячеслав допустив плювок в обличчя гравця суперника.
Згідно з п.п.27.2.3 п.27.2 ст.27 Регламету стосовно футболістів застосовується санкція у вигляді дискваліфікації на 5 матчів за плювок в обличчя суперника.
Згідно з п.п.27.2.1 п.27.2 ст.27 Регламенту стосовно команди застосовується наступні санкції: –присудження команді технічної поразки (–0 : 3+) за бійку, навмисне завдання травм супернику, плювок в обличчя гравцю, арбітру, вболівальнику зі сторони гравців та офіційних осіб команди, що внесені до офіційного заявкового листа на участь у чемпіонаті; –виключення зі складу учасників Чемпіонату та Кубку Прилуччини за повторну бійку, навмисне завдання травм супернику, плювок в обличчя гравцю, арбітру, вболівальнику зі сторони гравців та офіційних осіб команди, що внесені до офіційного заявкового листа на участь у чемпіонаті.
Щодо можливого присудження технічної поразки по вказаному епізоду, то всі члени КДК погодилися з тим, що така санкція має бути застосована в разі коли гравці (а не гравець) команди вчинили такі ганебні вчинки, вчинили їх повторно, а одиничні дії (навіть ганебні) одного гравця не можуть бути підставою для застосування санкцій до всієї команди, оскільки такі дії призведуть до подвійного покарання.
По-четверте, на 75 хвилині матчу гравець команди ФК «Манжосівка» Давиденко В’ячеслав в центрі поля, пересвідчившись, що гравець ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд» Кубрак Володимир заволодів м’ячем, здійснив стрибок з обох ніг у ноги суперника з ударом обох ніг збоку в область нижче правого коліна. Внаслідок такого сильного удару Кубрак Володимир підлетів всім тілом у повітря і впав на праве плече. При цьому при перегляді відеофайлу є очевидним, що гравець ФК «Манжосівка» грав не в м’яч, так як під час стрибку м’яч гравцем ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд» направлявся в ліву сторону, а удар йому був нанесений в область під праве коліно з обох ніг, де в цей час м’яча взагалі не було. В подальшому, наступного дня, зранку в лікарні, після огляду лікаря, Кубраку Володимиру поставлений діагноз перелом правої ключиці, з вказанням в медичній картці під час гри в футбол.
Вказана подія підтверджується показами арбітра матчу, який не вагаючись зафіксував грубу гру з показом другої жовтої картки та видалив Давиденка В’ячеслава з поля, показами представника ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд», лікаря ортопеда-травматолога Прилуцької центральної районної лікарні, який оглядав Кубрака Володимира на наступний день, а також відеофайлом даного моменту матчу №11, що був витребуваний КДК.
Вказані докази в своїй сукупності повністю узгоджуються, є послідовними і підтверджуються відеофайлом даного епізоду матчу.
Щодо показів представника ФК «Манжосівка», то до них члени КДК віднеслись критично, так як грубу гру, а не підкат, було зафіксовано арбітром матчу, гравець що постраждав не дограв матч, а через п’ять хвилин був замінений у зв’язку з болем у правому плечі і неможливістю приймати участь у грі, в подальшому, наступного дня, зранку в лікарні, після огляду лікаря, Кубраку Володимиру поставлений діагноз перелом правої ключиці, з записом до медичної картки про отримання такої травми  під час гри в футбол, а не під час будь-яких інших подій.
Крім того, пояснення представника ФК «Манжосівка» повністю спростовуються відеофайлом епізоду матчу.
За таких обставин, гравець ФК «Манжосівка» Давиденко В’ячеслав допустив по відношенню до гравця суперника грубу гру із завданням йому важкої травми.
Згідно з п.п.27.2.3 п.27.2 ст.27 Регламету стосовно футболістів застосовується санкція у вигляді дискваліфікації на 9 матчів за грубу гру із завданням важкої травми.
Згідно з п.п.27.2.1 п.27.2 ст.27 Регламенту стосовно команди застосовується наступні санкції: –присудження команді технічної поразки (–0 : 3+) за бійку, навмисне завдання травм супернику, плювок в обличчя гравцю, арбітру, вболівальнику зі сторони гравців та офіційних осіб команди, що внесені до офіційного заявкового листа на участь у чемпіонаті; –виключення зі складу учасників Чемпіонату та Кубку Прилуччини за повторну бійку, навмисне завдання травм супернику, плювок в обличчя гравцю, арбітру, вболівальнику зі сторони гравців та офіційних осіб команди, що внесені до офіційного заявкового листа на участь у чемпіонаті.
В даній ситуації гравець ФК «Манжосівка» Давиденко В’ячеслав вже покараний за грубу гру шляхом показу йому другої жовтої картки, але вирішальним у даному епізоді є факт отримання гравцем суперника важкої травми, за що гравець ФК «Манжосівка» відповідальності не поніс, хоча саме його дії призвели до такої важкої травми суперника, а тому застосування дисциплінарної санкції саме за грубу гру із завданням важкої травми супернику в цьому епізоді не призводить до подвійного покарання.
Щодо можливого присудження технічної поразки по вказаному епізоду, то КДК вказує на відсутність такої обов’язкової ознаки як навмисність дій гравця саме на завдання перелому ключиці, для застосування такої санкції.
Отже, з вказаних доведених фактів вбачається, що гравцем ФК «Манжосівка» Давиденко В’ячеславом в одній грі допущені сукупність дій, які згідно Регламенту підпадають під дисциплінарні санкції у вигляді дискваліфікації на два, п’ять і дев’ять матчів.
За таких обставин, з урахуванням неодноразовості відкриття дисциплінарних проваджень до вказаного гравця протягом двох сезонів, неодноразової недисциплінованої поведінки в одному матчі, члени КДК одноголосно погодились з застосуванням до вказаного гравця, шляхом поглинання більш суворою санкцією менш суворих, остаточної дисциплінарної санкції у вигляді дискваліфікації на дев’ять матчів Чемпіонату та Кубку Прилуччини з футболу 2018 року.
По-п’яте, протягом матчу зі сторони вболівальників здійснювалися прояви недисциплінованої поведінки, яка виразилася в нецензурній лайці в сторону гравців ФК «Манжосівка» та завданні насильства гравцю ФК «Манжосівка» (одна з вболівальниць нанесла удар рукою в обличчя футболісту ФК «Манжосівка» Тимошенко Володимиру, який знаходився на заміні).
Вказана подія підтверджується показами представника ФК «Манжосівка» та по суті визнана представником ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд».
За таких обставин, на стадіоні в с.Дмитрівка, де проводяться домашні матчі ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд», вболівальники ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд» завдали насильство гравцю  ФК «Манжосівка».
Згідно з п.п.27.2.1 п.27.2 ст.27 Регламету стосовно команд застосовується санкція у вигляді дискваліфікації стадіону та проведення гри на нейтральному полі в іншому місті.
Враховуючи факт насильства відносно гравця команди, члени КДК вирішили  дискваліфікувати домашній стадіон ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд» до кінця сезону 2018 року.
По-шосте, під час огляду відеофайлів КДК звернуло увагу на ганебний вчинок гравця ФК «Манжосівка» Ліпньова Романа, який на 80 хвилині матчу при виконанні обов’язків медичним працівником Парубець Ольгою Вікторівною, яка є офіційним медичним представником ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд» і обслуговувала матч між вказаними командами, допустив нецензурні вислови на її адресу.
Вказана подія підтверджується відеофайлом №13 даного епізоду матчу.
Згідно п.12.4 ст.12 Регламенту наявність інформації (у вигляді повідомлень вболівальників, футболістів, звернень офіційних представників) про порушення громадського порядку та безпеки до, під час і після матчу на стадіоні та прилеглій до нього території, а так само інформації про допущення проявів дискримінації і/або расизму, публічних образ, або наклепу у ганебній формі в адресу футболістів, вболівальників, офіційних представників команд та Прилуцької районної федерації футболу, є підставою для початку відповідної перевірки КДК ПРФФ, за результатами якої виноситься відповідне рішення.
За таких обставин, гравець ФК «Манжосівка» Ліпньов Роман допустив по відношенню до офіційного представника ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд» Парубець Ольги Вікторівни нецензурні (образливі) вислови.
На переконання всіх членів КДК такий вкрай ганебний вчинок, пов’язаний з образою перед усім жінки, яка годиться у матері вказаному гравцю, жінки, яка підійшла до нього, щоб надати медичну допомогу після зіткнення на полі, взагалі повинен заслуговувати на загальний осуд громади і футбольної громади зокрема.
Згідно з п.п.27.2.3 п.27.2 ст.27 Регламету стосовно футболістів застосовується санкція у вигляді дискваліфікації на 2 матчі за нецензурні (образливі) вислови на адресу офіційних осіб.
Враховуючи вищевикладене, на підставі п.6.4 ст.6 Регламету Чемпіонату та Кубку Прилуччини з футболу 2018 року, керуючись ст.ст.12, 27 Регламету, Контрольно-дисциплінарний комітет,-

ВИРІШИВ:

1. Застосувати до гравця ФК «Манжосівка» (с.Манжосівка) Давиденка В’ячеслава штрафну санкцію у вигляді дискваліфікації на дев’ять матчів чемпіонату Прилуцького району та Кубку Прилуччини 2018 року за нецензурні (образливі) вислови в адресу офіційного представника ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд» та голови Прилуцької районної федерації футбола, за плювок в обличчя гравця суперника та за грубу гру із завданням важкої травми супернику.
2. Застосувати до гравця ФК «Манжосівка» (с.Манжосівка) Ліпньова Романа штрафну санкцію у вигляді дискваліфікації на два матчі чемпіонату Прилуцького району та Кубку Прилуччини 2018 року за нецензурні (образливі) вислови на адресу офіційного представника ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд».
3. Застосувати до команди ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд» (с.Дмитрівка-Білорічиця) штрафну санкцію у вигляді дискваліфікації стадіону в с.Дмитрівка Прилуцького району та проведення гри на нейтральному полі в іншому місці до кінця сезону 2018 року чемпіонату Прилуцького району та Кубку Прилуччини за завдання вболівальниками ФК «Штурм-Прилуки-ГарантБуд» насильства по відношенню до гравця  ФК «Манжосівка».

 

Голова КДК                                                                       О.Ю. Коваленко

 

Член КДК                                                                           Я.В. Ярославський

                                                                                            В.М. Парган

Відеофайл №10:

Відеофайл №11:

Відеофайл №13:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *