Рішення КДК Прилуцької районної федерації футболу від 26.06.2019

До Вашої уваги рішення КДК щодо ситуації, яка мала місце під час проведення матчу 7 туру чемпіонату Прилуцького району з футболу між командами ФК “Штурм-ГарантБуд” (Дмитрівка-Білорічиця) та ФК “Ветеран” (Манжосівка):

Прилуцька районна федерація футболу

17523, Чернігівська обл., Прилуцький р-н, смт. Мала Дівиця, вул. Незалежності 6
р/р 26009008627001 Філія ВАТ КБ «Надра» Чернігівське РУ МФО 353627, код ДЕФО/ЄДРПОУ 35016428.
_________________________________________________________________________________________________

Контрольно-дисциплінарний комітет
футбольного турніру – Чемпіонату та Кубку Прилуччини з футболу 2019 року

РІШЕННЯ

26.06.2019 року                                                                           м.Прилуки

Контрольно-дисциплінарний комітет футбольного турніру – Чемпіонату та Кубку Прилуччини з футболу 2019 року (далі КДК) в складі: голови комітету – Коваленка Олександра Юрійовича та члена комітету – Ярославського Ярослава Володимировича, у відповідності до положень Регламету Чемпіонату та Кубку Прилуччини з футболу 2019 року (далі – Регламент), розглянувши інформацію арбітра матчу 7 туру чемпіонату Прилуччини 2019 року між командами ФК «Штурм-ГарантБуд» (с.Дмитрівка) та ФК «Ветеран» (с.Манжосівка), що відбувся 23.06.2019 року,-

ВСТАНОВИВ:

23 червня 2019 року в с.Дмитрівка відбувся матч 7 туру чемпіонату Прилуччини 2019 року між командами ФК «Штурм-ГарантБуд» (с.Дмитрівка) та ФК «Ветеран» (с.Манжосівка).
Із протоколу матчу вбачається, що гравець команди ФК «Штурм-ГарантБуд» (с.Дмитрівка) Кукса Євген допустив поштовх арбітра на 70 хвилині матчу, за що був покараний жовтою карткою.
В послідуючому на 85 хвилині матчу вказаний гравець допустив агресивну поведінку (суперечку) по відношенню до гравця суперника, яка ледь не призвела до бійки, за що був покараний червоною карткою.
Також із протоколу матчу вбачається, що гравець команди ФК «Ветеран» (с.Манжосівка) Давиденко В’ячеслав на 85 хвилині матчу допустив агресивну поведінку (суперечку) по відношенню до гравця суперника, яка ледь не призвела до бійки, за що був покараний червоною карткою.
Офіційний представник команди ФК «Штурм-ГарантБуд» (с.Дмитрівка) Лозовий Юрій, не виправдовуючи Кукси Євгена, пояснив його поведінку емоціями під час гри та відповідною реакцією на агресивну поведінку гравця ФК «Ветеран» Давиденка В’ячеслава, який після заміни намагався викликати Куксу Євгена на бійку, в послідуючому, зі слів вболівальників та самого Кукси Євгена, дістав пістолет та вдарив його ним в область ребер з правої сторони. В підтвердження даного факту надав фотокартку Кукси Євгена, яка зроблена в 19 год. 00 хв. 23.06.2019 року, тобто через п’ять хвилин вже після закінчення гри, на якій зображений Кукса Євген з наявним синцем округлої форми в області ребер з правої сторони.
Офіційний представник команди ФК «Ветеран» Масьома Олександр пояснив, агресивну поведінку як гравця ФК «Штурм-ГарантБуд» Кукси Євгена, так і гравця ФК «Ветеран» Давиденка В’ячеслава, емоціями гравців під час гри, які переросли в конфліктну ситуацію після їх заміни. При цьому, Масьома Олександр заперечив як факт використання Давиденком В’ячеславом зброї, так і факт нанесення удару гравцю суперника.
Арбітр матчу по суті підтвердила факти викладені нею в протоколі, при цьому не підтвердила наявність у гравця ФК «Ветеран» Давиденка В’ячеслава зброї та не бачила моменту нанесення ймовірного удару гравцю команди ФК «Штурм-ГарантБуд».
Оцінивши пояснення арбітра матчу, офіційних представників команд, вивчивши протокол матчу, додану фотокартку, КДК встановив наступне.
Дійсно, на 70 хвилині матчу гравець ФК «Штурм-ГарантБуд» Кукса Євген, не погоджуючись з рішенням арбітра матчу допустив її поштовх. Арбітром матчу такі дії кваліфіковані у відповідності до розділу 12 Правил гри в футбол, затверджених Міжнародною федерацією футболу (ФІФА), як неспортивна поведінка вказаного гравця з показом йому жовтої картки.
На переконання КДК вказані дії гравця ФК «Штурм-ГарантБуд» повинні були бути кваліфіковані арбітром матчу як агресивна поведінка з показом прямої червоної картки, що повністю підпадає під дію розділу 12 Правил гри в футбол, затверджених Міжнародною федерацією футболу (ФІФА), згідно з якими винуватий у агресивній поведінці наказується видаленням з поля.
Крім цього, гравець команди ФК «Штурм-ГрантБуд» Кукса Євген та гравець команди ФК «Ветеран» Давиденко В’ячеслав під час гри поводились агресивно, посилаючи один одному вислови агресивного характеру. Така агресивна поведінка переросла в конфлікт (суперечку) на 85 хвилині матчу, яка майже призвела до бійки, після їх заміни з поля. Лише дії арбітра матчу та реакція вболівальників сприяла закінченню конфлікту.
Арбітром матчу такі дії кваліфіковані у відповідності до розділу 12 Правил гри в футбол, затверджених Міжнародною федерацією футболу (ФІФА), як агресивна поведінка вказаних гравців з показом обом червоних карток.
На переконання КДК вказані дії гравця ФК «Штурм-ГарантБуд» повинні були бути кваліфіковані арбітром матчу як агресивна поведінка з показом прямої червоної картки, що повністю підпадає під дію розділу 12 Правил гри в футбол, затверджених Міжнародною федерацією футболу (ФІФА), згідно з якими винуватий у агресивній поведінці карається видаленням з поля.
Щодо факту використання гравцем ФК «Ветеран» Давиденком В’ячеславом зброї та нанесення ним тілесних ушкоджень Куксі Євгену, то беззаперечно встановити такі немає можливості по причині відсутності належних доказів.
Статтею 27 Регламенту передбачені виключні підстави для застосування штрафних санкцій відносно футболістів, команд, офіційних представників тощо.
Пункт 27.2.3 Регламенту не містить такої підстави для застосування до футболістів штрафних санкцій як недисциплінована поведінка гравців команд, шляхом поштовху гравця суперника, арбітра тощо. Не передбачено регламентом і застосування додаткових штрафних санкцій за агресивну поведінку гравців після видалення їх з поля з показом червоної картки.
Враховуючи такі обставини, у КДК відсутні, передбачені Регламентом, підстави для застосування до вказаних гравців додаткових штрафних санкцій, а застосування таких призведе до підміни КДК функцій арбітра матчу.
Враховуючи вищевикладене, на підставі п.6.4 ст.6 Регламету Чемпіонату та Кубку Прилуччини з футболу 2019 року, керуючись ст.27 Регламету, Контрольно-дисциплінарний комітет,-

ВИРІШИВ:

1. Закрити дисциплінарне провадження відносно гравців ФК «Штурм» (с.Дмитрівка) Кукси Євгена та ФК «Ветеран» (с.Манжосівка) Давиденка В’ячеслава за наслідками їх недисциплінованої та агресивної поведінки в матчі 7 туру чемпіонату Прилуччини 2019 року між командами ФК «Штурм-ГарантБуд» (с.Дмитрівка) та ФК «Ветеран» (с.Манжосівка), що відбувся 23.06.2019 року.

Голова КДК                                                                       О.Ю. Коваленко

Член КДК                                                                           Я.В. Ярославський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *