”Штурм” на ”Супутнику” не витримав штурму ”Манжосівки”

У неділю, 3 червня, на стадіоні “Супутник” за чудової літної погоди відбувся п’ятий тур чемпіонату Прилуцького району з футболу між ФК “Манжосівка” та ФК “Штурм”. Гра очікувалася напружена, цікава, адже зустрічалися дві команди з верхівки турнірної таблиці. Натомість все закінчилося дуже впевненою перемогою “Манжосівки” над “червоними биками” з Дмитрівки, яка стала для господарів у цьому чемпіонаті п’ятою поспіль. Цей красномовний факт говорить про те, що хлопці з ФК “Манжосівка” чудово налаштовані отримати звання чемпіона Прилуччини 2018. Питання лише в одному – хто ж кине виклик “жовтим”?

ФК “Манжосівка”. Фото Валентини Цербе-Несіної

ФК “Штурм”. Фото Валентини Цербе-Несіної

Бригада арбітрів матчу: Руслан Білий, Віталій Чебикін, Руслан Дерев’янко. Фото Валентини Цербе-Несіної

Тарас Парубець, Віталій Чебикін, Роман Ліпньов. Фото Валентини Цербе-Несіної

Матч розпочався тотальною перевагою господарів поля, масовані атаки почали накочуватися на ворота гостей. І в одній з перших своїх атак господарі заробили пенальті, до м’яча впевнено підійшов Олег Лень і… не зумів його реалізувати. А в наступній же атаці рахунок все ж було відкрито. Господарі заробили право на подачу кутового, виконувати який взявся В’ячеслав Давиденко. Воротар “Штурму” в цей час припускається грубої помилки – прикривши ближню стійку воріт, він не зміг зловити м’яча при подачі кутового від В’ячеслава Давиденка, і в результаті отримав “сухого листа” у свої ворота – красень-гол! Господарі повели 1:0. Декількома хвилинами пізніше той же Давиденко виконав подачу з флангу на одинадцятиметрову позначку, де знаходився Євген Симоненко, якому нічого не залишалося як розстріляти голкіпера гостей – 2:0. Команді “Штурм” потрібно було іти в атаку і відіграватися, але як тільки вони переходили центр поля, так відразу господарі відбирали у них м’яча, та й з контратаками не в’язалося у цьому матчі в “биків”. А під кінець тайму Олександр Бабак філігранним пасом виводить Євгена Симоненка на побачення з голкіпером, і Євген оформлює для себе дубль та робить рахунок 3:0. Щоправда, помічник головного арбітра фіксував офсайд у Симоненка, про це апелювали і гравці “Штурму”, але рефері матчу Віталій Чебикін був невблаганним і зарахував взяття воріт. За такого рахунку команди пішли на перерву. В перерві господарі провели декілька замін, випустивши на поле свіжі сили.
Другий тай майже нічим не відрізрізнявся від першого, господарі атакували, гості захищалися. В одній з атак “Манжосівка” заробила штрафний удар в метрах тридцяти від воріт. До речі, гості дуже жорстко зустрічали суперників, за це і отримали чимало гірчичників. До м’яча підійшов В’ячеслав Давиденко і прямим ударом забиває м’яч-красень, теж оформлюючи дубль і роблячи рахунок в цьому матчі 4:0. Вагома заявка на перемогу, але ще майже грати цілий тайм. У відповідь “Штурм” відквитав лише один гол. Сергій Шеметун скористався помилкою Артема Івахненка в захисті і чудово вразив ворота суперників.

Наступний подарунок “Штурм” отримав від капітана господарів Романа Ліпньова, але “штурмівський” легіонер Дмитро Дудник, вийшовши на побачення з голкіпером, замість того, щоб забити, вирішив відпасувати на Шеметуна, котрий перебував у очевидному офсайді. Чітко спрацювала бригада арбітрів, зафіксувавши положення “поза грою”. Перевагу господарів до 5:1 збільшив новачок команди Олег Левченко, який забив свій перший м’яч за нову команду. Останнє слово в матчі залишилося знову ж таки за господарями поля. Після навісу з лівого краю від Євгена Симоненка першим на м’ячі опинився Олександр Бабак, який в пусті ворота головою з метра заніс м’яча до сітки воріт, встановивши остаточний рахунок – 6:1. Розгромна перемога від “Манжосівки” та одноосібне лідерство в чемпіонаті Прилуцького району, команда впевнено рухається вперед, а ось “Штурму” потрібно задуматися над проблемами в захисті.
Післяматчевий коментар:
Олексій Матлаш (гравець ФК “Штурм”):
–   Я не можу сказати, що гру ми провалили, а навпаки – досить добре провели. Ніхто не панікував, старалися грати коротким пасом, тримати м’яча, але було мало моментів забити. Маємо чималі проблеми в обороні, точніше нестабільність гравців. В атаці поки все чудово. Багато хто з нас не справився із завданнями тренера, ось і маємо результат. Перший гол з кутового вибив нас з колії, наступних двох теж можна було б уникнути, особливо третій з положення “поза грою”. Мали в грі і гольові моменти, але, на жаль, не змогли реалізувати, натомість могли пропустити ще. Будемо готуватися до наступних ігор.
Сергій Шеметун (гравець ФК “Штурм”):
– Початок гри вже нічого хорошого не обіцяв. Привезли пенальті, добре, що нас пробачили. Потім гол з кутового, і пішло-поїхало… У захисті був повний безлад. Якщо у воротарській давати супернику приймати м’яч, піднімати голову і дивитися куди забивати, то про що можна говорити… Поразка є поразка, але програвати можна по-різному, ми зробили це безхарактерно. Щодо суперника, то було помітно, що команда на голову сильніша, але і вони допускали багато помилок у захисті, просто ми не могли ними скористатися, щоправда, їх помилки ніщо в порівнянні з нашими.
– Кого виділите у складі суперника? Можливо гравців, можливо лінію.
– Найбільше, мабуть, можна виділити Симоненка.
– У перерві матчу про що говорили? Як збиралися виправляти становище? Взагалі яка тактика на гру була?
– Говорили, що потрібно уважніше грати в захисті. Намагалися за рахунок замін підсилити гру, але, відверто кажучи, підсилювати було ніким. А загалом установка на гру була всім відпрацьовувати в обороні, грати щільно і компактно, але все й залишилося лише розмовами, на полі відбувався якийсь хаос у нашому виконанні.
Тарас Парубець (гравець ФК “Штурм”):
– Ми провалили в першому таймі центр поля, багато помилялися в захисті. Чимало було неточних дій з боку центрального арбітра. Відчувався психологічний натиск суперника на рефері, і через це він був нерішучим у своїх трактуваннях. “Манжосівка” виявилася тактично грамотнішою і звісно набагато вищою за підбором гравців. Сподівався, що привезем у Дмитрівку хоч би однісінький бал до активу. Ми давали супернику багато свободи на володіння м’ячем і на роздуми. Вважаю, кількість голів у наші ворота могла би бути й меншою.
– Такий рахунок – це настільки “Манжосівка” сильно зіграла чи настільки слабо “Штурм”?
– Настільки слабо “Штурм”.
Олег Левченко (гравець ФК “Манжосівка”):
– Показали дуже змістовну гру, певно найкращу нашої команди в цьому сезоні. Матч видався доволі цікавим, суперник постав у бойовому складі. В першому таймі начисто виграли, забили тричі, могли ще забивати, але десь нам не пощастило, а десь воротар виручав. По перерві виконали майже всі заміни, дали можливість зіграти всім. На початку тайму пропустили непотрібного м’яча. У другому таймі ми теж обертів не скидали, теж забили тричі, а могли й більше. Якби реалізували всі можливості, то рахунок взагалі був би двозначним. Дуже вдячний за підтримку нашим уболівальникам, які постійно ходять на наші матчі.
Артем Івахненко (гравець ФК “Манжосівка”):
– Гра мені дуже сподобалася, хорошою вийшла, красиві голи забиті, грали в пас, технічно. Виграли ми закономірно, зіграли на досвіді, у нас досвідчений склад був, але при цьому показали хорошу гру. Супернику не дали можливості по суті нічого створити, крім того моменту з пропущеним голом. Хоча команда у них молода, мені вона подобається, гарні технічні гравці.
– Артем, “Манжосівка” зіграла майже з усіма своїми опонентами у боротьбі за найвищі місця? Який суперник виглядав найкраще на Вашу думку?
– Всі команди виглядають сильно. Напевно хочеться виділити “Авангард” Ладан.
– Команда дуже впевнено розпочала чемпіонат. Це настільки сильнішою стала “Манжосівка” чи опоненти стали слабшими? В чому секрет успіху команди?
– Зробили, як кажуть, роботу над помилками, порівнюючи з минулорічним виступом нашої команди! Стали більш серйозніше відноситися до чемпіонату і команд.
Євген Симоненко (гравець ФК ”Манжосівка”):
– Дуже важка гра як для мене, так і для тих, у кого була гра на міні-футбол. Та ще вчора і чемпіонат області. З перших хвилин ми грали першим номером і в стартові хвилини могли відкривати рахунок з пенальті, але не змогли реалізувати одинадцятиметровий. Було безліч помилок, на нові сили я думаю їх було б менше. Відмічу прекрасний гол Слави Давиденка (прямий гол з кутового), який і розпочав цей розгром. У п’яти турах ми взяли максимум залікових балів і будемо йти далі до чемпіонства. Суперникам хочу подякувати за гру і бажаю їм успіхів в наступних іграх.

Репортаж із Прилук прес-секретаря ФК “Манжосівка” Руслана Білого і помічника прес-секретаря ФК “Штурм” Тараса Парубця

Протокольні дані:
м. Прилуки, стадіон “Супутник”
ФК “Манжосівка” (Манжосівка) – ФК “Штурм” (Дмитрівка-Білорічиця)  6:1
Арбітр : Чебикін В. (5,5)
Голи : 5′ Давиденко В. (1:0), 18′ Симоненко Є. (2:0), 44′ Симоненко Є. (3:0), 51′ Давиденко В. (4:0), 58′ Шеметун С. (4:1), 87′ Левченко О. (5:1), 90′ Бабак О. (6:1)
Попередження : 25′ Глущенко А., 50′ Дудник Д., 53′ Матлаш О., 57′ Парубець Т., 72′ Левченко О., 88′ Давиденко В.
Склади команд:
“Манжосівка”: Тимошенко О., Яценко С. (до 46′), Масьома О. (до 46′), Ліпньов Р. (до 65′), Давиденко В., Лень О., Симоненко Є., Левченко О., Сидоренко А. (до 46′), Бабак О., Музиченко І.
Заміни: Шульга О. (з 46′), Лисенко А. (з 46′), Івахненко А. (з 46′), Тимошенко В (з 60′)
Запасні: Кутілка О.
“Штурм”:  Кубрак В., Глущенко А. (до 72′), Арутюнян Г. (до 67′), Тищенко В. (до 46′), Парубець Т., Коломоєць С., Коровай Д. (до 75′), Дудник Д., Микитченко В. (до 46′), Матлаш О., Шеметун С.
Заміни: Лисенко Б. (з 46′), Плющ М. (з 46′), Голець М. (з 67′), Дерев’янко Р. (з 72′), Сушко Р. (з 75′)
Запасні: Незгодюк С., Бойко В., Сушко Б.
Кращий гравець : Лисенко Богдан (ФК “Штурм”), Музиченко Іван (ФК “Манжосівка”)