Стартовий штурм воріт гостей на початку матчу приніс три очки дмитрівцям

У неділю, 12 травня, стартував чемпіонат Прилуцького району з футболу. На превеликий жаль, розпочався він не для всіх, майже половина команд тогорічного чемпіонату не втрималися “на плаву”, і припинили своє існування. Прикро, але, як кажуть, що маємо, те маємо, та зараз не про це. Перш за все вітаю всіх з початком нового сезону, бажаю максимум перемог та мінімум травм, хороших уболівальників та цікавих матчів.
Щодо самої гри, то почалася вона із запізненням, так як ФК “Замістя” прибула у Дмитрівку на 45 хвилин пізніше визначеного часу, тож на поле команди вийшли о 17-й годині. Відразу було видно, що ані господарі, ані гості сьогодні не збираються поступатися, буде серйозна боротьба за перемогу. Гра була дуже інтенсивною в центрі, десь нагадувала міні-футбол. Гравці обох команд намагалися тримати м’яч, та дещо спритнішими виявилися дмитрівчани. Весь час вони шукали підходи до штрафної зони суперників, і в один із таких моментів замостяни порушили правила у своєму карному майданчику, за що головний арбітр матчу Сергій Яременко, не вагаючись призначив пенальті. Без жодних проблем одинадцятиметровий реалізував Євген Кукса. Тож на 5-й хвилині матчу рахунок було відкрито.

Господарям це додало азарту, гостям – неабияке бажання відігратися, адже замостяни не з тих команд, що після голу опускають руки. Та все ж таки цього дня на полі володіли ініціативою гравці ФК “Штурм-ГарантБуд”. І вже на 13-й хвилині потужним ударом у воротах ФК “Замістя” вдалося відзначитися захиснику господарів Володимиру Кубраку, чим він і підвищив шанси своєї команди на перемогу. На цьому ніхто не зупинявся, після другого голу м’яч ще двічі побував у воротах гостей. Щоправда, тут варто відмітити чудову оперативність та чесність помічника арбітра (“бокового”) від команди господарів – Віталія Бойка, який без вагань двічі підіймав прапорець, сигналізуючи головному арбітру про офсайд. Дуже приємно бачити таких людей серед помічників судді. З рахунком 2:0 і закінчився перший тайм.

У ході другого тайму рахунок матчу залишився незмінним. “Замістя” мало чудові нагоди, але на перешкоді ставала то поперечина, то воротар “Штурму” демонстрував свою майстерність. Не можу залишити поза увагою і надійний захист господарів поля – хлопці дуже класно зіграли і ряд небезпечних ударів з боку гостей були вдало нейтралізовані. Особливо гарний матч у складі господарів провів її старожил і капітан Тарас Парубець. Отже, підсумовуючи цей безумовно цікавий поєдинок, можу сказати – чудова гра, класні емоціі і беззаперечна перемога ФК “Штурм-Гарантбуд”. Перші три очки – гарний початок чемпіонату для дмитрівчан.
Післяматчевий коментар:
Володимир Атаманенко (гравець ФК “Замістя”):
– Перш за все хочу привітати “Штурм” із цілком заслуженою перемогою. Ми не дуже добре розпочали гру, прикрі помилки призвели до 2:0 вже на старті поєдинку. Нам не вистачало багатьох гравців основи, що дуже вплинуло на нашу гру в цілому, але я хочу подякувати всім, що зібралися, і вже до кінця поєдинку, навіть без підсилення, ми були нічим не гірше за суперника. На жаль, забити не вдалося, та і взагалі матч видався не багатий на гольові моменти, але я сподіваюся все це прийде у наступному турі.
Ще раз вітаю “Штурм” із перемогою і бажаю упіху в наступних матчах.
Юрій Олександрович Лозовий (тренер ФК “Штурм-ГарантБуд”):
– До гри підійшли всі дуже відповідально. По-перше, хотілося реабілітуватися за домашню поразку у кубку, а, по-друге, з перемоги стартувати у чемпіонаті. Детально розбирали як гру команди-суперника в цілому, так і окремо взятих гравців. Але “Замістя” все рівно приємно здивувало. Жодного безтолкового виносу, непогано тримають м’яч, гострі два нападники – Атаманенко і Поліщук. Та й взагалі хто-зна який би був кінцевий результат, якби не наші два швидкі голи на початку матчу. Хоча зауважень по грі нашої команди немає. Всі гравці зіграли так як їх і просили, особливо я задоволений лінією захисту. Також хочу подякувати всіх без винятку гравців нашої команди: і тих, що виходили на поле, і тих, які залишилися на заміні, – за розуміння. Адже коли на матчі збираються майже всі гравці, які є у заявці, – це надає впевненості у вирішенні поставлених завдань.
Сергій Шеметун (гравець ФК “Штурм-ГарантБуд”):
– З перших хвилин поєдинку ми взяли м’яч під свій контроль і два швидкі забиті голи додали команді впевненості. Протягом першого тайму могли неодноразово збільшувати свою перевагу, але або самі марнували свої нагоди, або на висоті був голкіпер суперника. По перерві наша активність дещо впала і як наслідок – кілька небезпечних моментів було у суперника, але все-таки ми змогли втримати свої ворота “на замку” і здобути перемогу.
Богдан Косташ (гравець ФК “Штурм-ГарантБуд”):
– Гра “Штурм” – “Замістя” була дуже важливою для всіх нас, головна мета була – виграти за присутності своїх уболівальників. Матч був дуже насичений гольовими моментами. Перший тайм був більше на користь “Штурма”, у багатьох моментах суперника виручав воротар “Замістя”. У другому таймі гра була рівною, але без голів.

Репортаж із Дмитрівки Альвіни Сьомки

Протокольні дані:
с.Дмитрівка, стадіон Арена-Штурм”
ФК “Штурм-ГарантБуд” (Дмитрівка-Білорічиця) – ФК “Замістя” (Замістя)  2:0 (2:0)
Арбітр : Яременко С. (5,0)
Голи : 5′-пен. Кукса Є. (1:0), 13′ Кубрак В. (2:0)
Попередження : 12′ Охріменко А., 79′ Чміль Я., 82′ Атаманенко В., 85′ Поліщук Д., 87′ Корсун О.
Склади команд:
“Штурм-ГарантБуд”: Косташ Б., Буренко І., Іщенко Ю. (до 82′), Матлаш О. (до 68′), Кубрак В., Парубець Т., Степаненко О., Коломоєць С. (до 74′), Арутюнян Г. (до 68′), Кукса Є., Шеметун С.
Заміни: Бугаєнко О. (з 68′), Тищенко В. (з 68′), Голець М. (з 74′), Марунденко Є. (з 82′)
Запасні: Степаненко В., Марусечко С., Деревянко Р., Микитенко В., Дмитрашина О.
“Замістя”: Ясеновський А., Охріменко А., Чміль Я., Сидорко М., Атаманенко В., Поліщук Д., Тимбай М., Котельницький С., Єзибчук Я., Корсун О., Буренко Д.
Запасні: Оробей Р.
Кращий гравець : Ясеновський А. (ФК “Замістя”), Коломоєць С. (ФК “Штурм-ГарантБуд”)

В інших матчах 1 туру чемпіонату Прилуччини впевнені домашні перемоги здобули линовицький “Кристал” та манжосівський “Ветеран”. Щоправда, перемога линовичан у “південному дербі Прилуччини” виявилася вольовою. На гол Євгена Білобородька на початку матчу, “кристалівці” ще у першому таймі відповіли голом з пенальті у виконанні Олександра Собеха, а в другому таймі завдяки двом голам Богдана Федана та Вадима Гребенюка схилили шальки терезів на свою користь. Певна сатисфакція “Кристала” за виліт із кубка Прилуччини.
А ось у Прилуках відбулося побиття чемпіонами району богданівців. Якби футбол мав деякі правила з боксу, то уже після першого тайму арбітр матчу міг би зупинити поєдинок за явної переваги одного із суперників, адже рахунок гри після першої сорокап’ятихвилинки був 6:0 на користь “Ветерана”. Особливо доклав руку, чи то пак ногу, Євген Симоненко. Як мінімум, шість голів у матчі виводять Євгена на перше місце у списку бомбардирів. Чому “як мінімум”? Та тому що автора останнього, дев’ятого голу, визначити неможливо. У всякому випадку у протокольних даних, отриманих від федерації футболу, ім’я автора дев’ятого голу не вказано. Як не зазначено і кращих гравців матчу, немає оцінки арбітра, відсутні хвилини, на яких гравці отримували попередження, а також не вказано замін (а є підозра, що вони таки були). До якого часу триватиме подібне відношення до заповнення протоколів, питання певно риторичне. Єдине, що можна сказати з упевненістю згідно протоколу, то це те, що допомогли Євгену Симоненку і невідомому автору дев’ятого голу довести рахунок до 9:0 два Олеги: Лень і Левченко, вони забивали ще у першому таймі.
Отже, чемпіон здобуває впевнену перемогу і очолює турнірну таблицю чемпіонату, а “Темп” відповідно поки що її замикає. Хоча звичайно вся боротьба ще попереду!

смт.Линовиця, стадіон “Цукровик”
ФК “Кристал” (Линовиця) – ФК “Удай” (Удайці)  3:1 (1:1)
Арбітр : Михайліченко Ю. (6,0)
Голи : 3′ Білобородько Є. (0:1), 25′-пен. Собех О. (1:1), 63′ Федан Б. (2:1), 81′ Гребенюк В. (3:1)
Попередження : 24′ Степашко О., 54′ Потоцький В.
“Кристал”: Рацин В., Кузьменко Є., Пилипенко О., Зубань О., Собех О., Жваненко Ю., Ступак І. (до 23′), Гребенюк В. (до 86′), Федан Б., Черніченко М., Боблян С.
Заміни: Ганеча С. (з 23′), Шатських Є. (з 86′)
Запасні: Приходько А., Тур А., Кабушко О.
“Удай”: Даниленко С., Степашко О., Захарченко О., Дука О., Карлюк О. (до 20′), Богдан Б. (до 45′), Потоцький В., Кондратенко І. (до 85′), Дівотченко С., Нагорний В., Білобородько Є. (до 20′)
Заміни: Нагорний Д. (з 20′), Гавура О. (з 20′), Лук’янчиков В. (з 45′), Арестов А. (з 83′)
Запасні: Жигунов О.
Кращий гравець : Нагорний В. (ФК “Удай”), Собех О. (ФК “Кристал”)

м.Прилуки, стадіон “Супутник”
ФК “Ветеран” (Манжосівка) – ФК “Темп” (Богданівка)  9:0 (6:0)
Арбітр : Круш А. (?)
Голи : 8′ Симоненко Є. (1:0), 13′ Симоненко Є. (2:0), 29′ Симоненко Є. (3:0), 35′ Симоненко Є. (4:0), 39′ Лень О. (5:0), 45′ Левченко О. (6:0), 51′ Симоненко Є. (7:0), 88′ Симоненко Є. (8:0), ??? (9:0)
Попередження : ?’ Симоненко Є., ?’ Шульга О., ?’ Удовенко В.
“Ветеран”: Хіміч О., Масьома О., Симоненко Є., Седньов Є., Шматко А., Ліпньов Р., Лень О., Шульга О., Левченко О., Панченко А., Клочко А.
Запасні: Івахненко А., Мовчан О., Міненко С., Федоренко Р., Яценко С.
“Темп”: Копка В., Труш В., Приймак М., Будеєв О., Липкін І., Труш О., Удовенко В., Скорик Є., Ногтєв А., Ільницький В., Грязний Я.
Запасні: Курілов А., Кравченко Ю., Шкарупа С., Гавриленко П.