В суботу у Варві було “сухо”. “Прогрес” та “Борзна” розійшлися миром

Минув лише тиждень після закінчення змагань у Північній та Південній зонах Першої ліги, після яких і визначилася шістка кращих команд – по три від кожної зони, які і продовжать боротьбу за звання кращої команди Першої ліги сезону 2018. І ось сьогодні у Варві матчем ФК “Прогрес” (Остапівка) – ФК “Борзна” (Борзна) розпочалася фінальна частина чемпіонату Чернігівської області з футболу серед команд Першої ліги. Взагалі фінальна частина згідно календаря змагань мала розпочатися після двотижневої перерви, а саме 15 вересня, але за домовленістю обох команд гру у Варві перенесли на тиждень раніше. Перед початком даної гри фаворитом матчу, у всякому випадку на папері, не знаю як там у букмекерів, виглядали господарі поля. Дуже вже потужно виглядав “Прогрес” наприкінці першого кола і в цілому у другому колі попереднього етапу змагань. Лише остання гра проти “Куреня”, яка особливо нічого і не вирішувала, могла дещо насторожити прихильників “Прогресу”. Гості ж натомість лише в останній момент вскочили у “потяг”, що уже відходив від перону і віз своїх “пасажирів” у фінальну частину чемпіонату. “Борзна” ніби на гойдалках проводила свої матчі. Перемоги у першому колі 3:2 і 3:0 змінювалися поразками 0:2, 0:4, 0:3… Так само пройшов і початок другого кола – домашня перемога 7:0, за якою послідувала поразка у гостях з рахунком 0:6. Потім технічна перемога над “Бахмачем” і дві дуже складні, але такі важливі перемоги над головними конкурентами у боротьбі за трійку. І ось “Борзна” у фінальній частині, а прихильники цієї команди з певним оптимізмом можуть сподіватися на продовження успішної серії матчів улюбленої команди. Щоправда, перед початком фінальної частини були певні побоювання відносно участі в ній цього симпатичного колективу, але, на щастя, всі фінансові питання напевно вирішилися, тож команда має змогу продовжувати боротьбу за нагороди. Хай навіть стартові позиції у гостей і набагато гірші, ніж у господарів цього матчу, чи навіть більшості інших учасників фінальної частини, але який солдат не мріє стати генералом?
Тож давайте поглянемо, який результат принесла ця гра і як вона проходила. Слово варвинським колегам:

ФК “Прогрес” (Остапівка) 0:0 ФК “Борзна” (Борзна)
Чемпіонат Чернігівської області. Перша ліга.
08 вересня, 16:00, смт. Варва, стадіон “Юність”.
“Прогрес”: Онищенко – Нічик – Смовський В., Верба, Ілляшенко – Борсук, Смовський С. – Лисенко, Бурляй, Сухина – Аненко.
Голи: «Хотели порадовать болельщиков, но не получилось». (с)

Друга частина сезону, який для остапівчан вже зараз можна назвати успішним, розпочався на рідній землі. Враховую те, що суперником була найгірша із найкращих команд Північної зони, від “Прогресу” очікували позитивного результату. Але, забігаючи наперед, хочу сказати, що команда скоріше втратила два залікові пункти, ніж здобула один.
Втрати у команди відмічались у воротарській і атакувальній зонах. Був травмований голкіпер Даниленко, але встиг відновитись Онищенко, який розпочинав сезон в основі. Більш вагома втрата трапилась в обличчі відсутнього Симоненка, який також через травму не зміг взяти участь у грі.
Гра розпочалась з раннього штрафного удару зі сторони гостей. Навіс майже з центру поля у штрафну площу, деякий сумбур гравців, але Сергій Онищенко зіграв впевнено і зафіксував м’яч у своїх володіннях.
Господарі відповіли своїми активними діями. Сухина пройшов по флангу і виконав непоганий простріл на Аненка, але Сергій пробив повз ворота.
Активність гостей спостерігалась тільки на початку тайму, а потім остапівчани повністю контролювали гру і створювали моменти. Знову Сергій Сухина, який отримав місце в стартовому складі і повинен був доводити свої види на постійну основу, бив по воротах, змістившись зі свого флангу, але пробив з доволі гострого кута прямо в кіпера. На добиванні опинився Вадим Бурляй і пробив в поперечину. Той же гравець мав і наступний реальний шанс вивести свою команду вперед. У своєму стилі Вадим підхопив м’яч в центрі поля обіграв кількох опонентів і небезпечно пробивав по воротах. “Круглий” пройшов в притирку зі стійкою. Останній небезпечний момент у першому таймі створили Лисенко та Аненко. Перший робив простріл з флангу, другий цей простріл замикав, але удар прийшовся прямо в кіпера “Борзни”.
Після 15-хвилинного відпочинку господарі взялися доводити, що здатні виграти цю гру. Знову активність була на їх стороні, відчувалось, що команда налаштована на швидкий гол. Але він, як на зло, не приходив. Бурляй пройшов по правому флангу атаки, змістився в центр і пробив, але його удар заблокували захисники. В свою чергу “Борзна” організувала два непоганих моменти. Після першого, який вилився у хороший удар, виручив Онищенко, а в наступному моменті на допомогу Сергію прийшла вірна подруга кіпера – стійка.
Друга частина другого тайму була повністю за “Прогресом”. Моменти виникали з приємною регулярністю, але не йшла гра у Сергія Аненка, нещастило Лисенку. Останні два моменти відбулися вже на останніх хвилинах гри і обидва в активі Вадима Бурляя. Але розмочити рахунок ні йому, ні будь-кому із гравців, які брали участь в грі цього вечора, не вдалося. Безгольова нічия у виконанні команд подарувала обом учасникам гри по одному заліковому пункту і надію іншим учасникам турніру, які свої ігри проведуть трішки пізніше.
До речі, наступна гра пройде в Борзні. Такий собі двійничок на початку другої частини чемпіонату. “Прогресу” під силу здолати даного суперника, але і “Борзна” на власному полі буде налаштована тільки на перемогу. Тому гра, впевнений, буде цікавою.

На данном изображении может находиться: один или несколько человек, люди стоят, ребенок и на улице

Джерело – Olexii Boiko, “Про футбол | Варва”

Післяматчевий коментар:
Сергій Миколайович Іващенко (ФК “Борзна”):
– З півгодини, як приїхали з Варви. Дуже важкий виїзд. Дороги через Ічню “немає”, тому добиралися кругом, через Ніжин. Можливо через це в першому таймі команда “не бігла”. А ось у другому все змінилося для нас на краще. Футбол був відкритим. Моменти виникали біля обох воріт, але дуже надійно зіграли воротарі. Як на мене, то нічийний підсумок гри закономірний. Привітав хлопців з нічиєю, вони її заслужили.
Джерело – сторінка Сергія Іващенка у мережі facebook

Вадим Бурляй (капітан ФК “Прогрес”):
– Ігрова перевага була в нас. У першому таймі було декілька хороших моментів. Суперник постійно збивав темп тим, що довго вводив м’яч, довго лежали на газоні. В другому таймі також було багато гольових моментів, але не щастило, хоча й у “Борзни” були гострі контратаки. Теж могли нам забивати. В цілому втратили два бали.
– Можливо мала місце недооцінка суперника?
– Та не сказав би, дуже тяжке поле для футболу у Варві під кінець літа. А ще декількох основних гравців не було, плюс декілька гравців зранку бігали, як ми потім дізналися. А так, я думаю, з Борзни привеземо три бали.
– Дякую, бажаю успіху в наступних матчах.