ВК “ІМК Прилуки” – переможець Вищої ліги чемпіонату Чернігівської області з волейболу

У неділю 15 квітня у спортзалі дитячо-юнацької спортивної школи міста Прилуки було справжнє свято волейболу. Цього сонячного дня відбулися вирішальні матчі чемпіонату області з волейболу у Вищій лізі серед чоловічих команд. Змагатися за нагороди першості у наше місто приїхали команди з Чернігова (ВК “Академія”), Коропа (ВК “Короп-2”) та Борзнянського району (ВК “Патріот-Колос”). Четвертим учасником звичайно ж була місцева прилуцька команда (ВК “ІМК Прилуки”).
Ще до початку півфінальних матчів більшість спеціалістів сходилися на думці, що у фіналі мають грати команди Прилук і Коропу, але сюрпризи, як то кажуть, не виключалися.
Нагадаю, у півфінальних матчах мали зустрічатися:
ВК “ІМК Прилуки” (Прилуки) – ВК “Патріот-Колос” (Борзнянський район)
ВК “Короп-2” (Короп) – ВК “Академія” (Чернігів)
Сам же початок півфінальних матчів дещо затримався із-за ігор чемпіонату Чернігівської області з волейболу серед дівчат (2002 рік народження та молодші), що другий день поспіль тривав у нашому місті (і звичайно ж у залі місцевої ДЮСШ).
Що стосується безпосередньо півфінальних матчів, то проходили вони одночасно на двох майданчиках. На правій половині змагалися наші волейболісти із гостями з Борзнянщини і доволі-таки впевнено здолали своїх опонентів із ВК “Патріот-Колос” із загальним рахунком 3:0. Лише у другій партії прилучанам довелося серйозно постаратися, щоб обіграти суперника. Більше того – тільки у середині другої партії наші земляки вперше вирвалися уперед (13:12). Після цього борзнянці руки все ж не опустили і тільки з мінімальною перевагою прилучани все ж схилили чашу вагів на свою користь. Третя партія була уже справою часу, наші волейболісти просто не залишили шансів супернику.

ВК “ІМК Прилуки” (Прилуки) – ВК “Патріот-Колос” (Борзнянський район)

Після закінчення цього матчу глядачі, а також волейболісти обох команд, перемістилися на ліву половину, де відбувалася більш напружена боротьба між іншою парою півфіналістів. Після впевненої перемоги у першій партії з рахунком 25:13, “Короп-2” мав непогану нагоду виграти і в другій, але своїм шансом не скористався і зрештою її програв (28:30). Після цього чернігівчани повірили у свої сили, зібралися і заграли більш впевнено, а “Короп-2” ніби зупинився, програвши ще дві поспіль партії і загалом матч із загальним рахунком 1:3.

ВК “Короп-2” (Короп) – ВК “Академія” (Чернігів)

Стосовно проколу організаторів, то на жаль, змушений констатувати факт, що в цій півфінальній парі команд, суддя матчу Андрій Філоненко змушений був не лише судити гру, а ще й вести рахунок матчу (див.попереднє фото). М’яко кажучи, вийшло несолідно як для фінальної частини змагань.
Давайте порівняємо дві картинки з двох півфіналів:

ВК “ІМК Прилуки” (Прилуки) – ВК “Патріот-Колос” (Борзнянський район)

ВК “Короп-2” (Короп) – ВК “Академія” (Чернігів)

Після закінчення півфіналу за участю прилуцької команди, за підказки Заслуженого тренера України Григорія Миколайовича Павленка цей факт був усунутий і закінчення коропсько-чернігівського протистояння, а також обидва вирішальні матчі за перше та третє місця проходили уже за допомоги помічників судді за секретарським столом.

ВК ”Короп-2″ (Короп) – ВК ”Патріот-Колос” (Борзнянський район)

ВК ”ІМК Прилуки” (Прилуки) – ВК ”Академія” (Чернігів)

Отже, у матчі за третє місце пара суперників мала такий вигляд:
ВК ”Короп-2″ (Короп) – ВК ”Патріот-Колос” (Борзнянський район)
Фінальна пара виглядала наступним чином:
ВК ”ІМК Прилуки” (Прилуки) – ВК ”Академія” (Чернігів)
Як і півфінальні матчі, фінальна гра, а також гра за третє місце розпочалися на двох майданчиках одночасно. І також як у півфінальних протистояннях час гри в обох матчах тривав зовсім різний час.
Звичайно від вирішальних матчів глядачі очікують захопливої боротьби і напруженого протистояння. В цьому сезоні ВК “ІМК Прилуки” та ВК “Академія” двічі зустрічалися на попередніх групових етапах і обидва рази наші земляки були сильнішими (двічі по 3:1). Але фінал є фінал! Тут все може трапитися. Та, на жаль, не цього разу. Фінальний матч не порадував глядачів інтригою чи хоча б напруженою боротьбою. Настільки була помітною різниця у класі команд. Швидкі і різнопланові комбінації у виконанні “ІМК Прилуки”, потужні атакуючі удари, подвійні блоки, що неодноразово не тільки заважали пробити захист господарів майданчику, а і відразу приносили очки прилучанам, все це в комплексі вилилося у сухі і доволі впевнені 3:0. Таким чином, ВК “ІМК Прилуки” став переможцем чемпіонату Чернігівської області з волейболу серед чоловічих команд Вищої ліги! Чернігівська “Академія” – срібний призер першості.

ВК “ІМК Прилуки” – ВК “Академія”

Чекати ж бронзового призера чемпіонату довелося ще певний час. Адже боротьба між коропськими і борзнянськими волейболістами розгорнулася не на жарт. Знадобилося аж п’ять напружених і цікавих партій, щоб виявити сильнішого, і зрештою ним став волейбольний клуб “Короп-2” (рахунок матчу 3:2).

ВК “Короп-2” – ВК “Патріот-Колос”

А далі було нагородження команд і звичайно найприємніший факт для місцевих любителів волейболу – отримання медалей переможця і кубку волейболістами ВК “ІМК Прилуки”. Честь Прилуччини в цих вирішальних матчах захищали:
Ігор Грищенко (капітан), Євген ТесленкоМикола Шувалов, Олександр Гузь, Сергій ГузьРоман Резніков, Олександр Макода, Олексій Комісаров, Антон Котеленець. Не забуваємо і про інших гравців, які доклали чимало зусиль для успіху команди у попередніх групових матчах, як то Антон Баканов і Антон Добржанський (обидва травмовані). Команда дійсно заслужила на перемогу, будучи на голову сильнішою за своїх суперників як за складом виконавців, так і за грою. Варто подякувати за цей успіх, за подаровані емоції і насолоду від волейболу гравцям команди, тренерському штабу, групі компаній “ІМК” в особі Генерального директора Алекса Ліссітси, що підтримували протягом усього сезону клуб, керівництву ДЮСШ за наданий ігровий зал, а також уболівальникам команди, які палко підтримували улюблений колектив як в цих матчах, так і в сезоні в цілому. Звичайно дуже хотілося б, щоб уболівальників на матчах команди було значно більше, але перед тими, хто прийшов у неділю і палко вболівав за команду, потрібно зняти капелюха, адже підтримка дійсно була на висоті!
Варто подякувати також іншим трьом командам за гарну і цікаву гру, за чесне суперництво на майданчику, а також за приємні миттєвості від перегляду волейболу у їх виконанні!

Призери Вищої ліги чемпіонату області. Фото Т.Головченка

А що ж думають про фінальну частину, її організацію, і власне гру своїх колективів самі представники команд? Давайте надамо їм слово:
Ігор Грищенко (капітан ВК “ІМК Прилуки”):
– В першу чергу хочеться сказати, що команда з міста Прилуки довгий період не грала у фінальних обласних змаганнях з багатьох причин, тож коли команда вийшла у фінал і  була нагода провести фінальну частину змагань у Прилуках, то це нас гравців дуже змотивувало і надало великого бажання тренуватися і грати вдома. Знаючи команди-суперників, ми до цих ігор максимально серйозно готувалися та змогли зібрати оптимальний склад команди, незважаючи на травми двох гравців основного складу. Півфінальні та фінальні ігри починали зібрано, але у других партіях трохи втрачали самоконтроль, може навіть загравалися і суперник зразу ж нав’язував свою гру і наздоганяв нас у рахунку. Тому в ці моменти нам було необхідно збиратися, і це нам, до речі, добре вдавалося, та переломлювати партію по рахунку на свою користь і, не втрачаючи ігровий ритм, доводити весь поєдинок до закінчення. На щастя, все це вдалося і закінчилося перемогою. Додатковою мотивацією була поразка у фіналі регіонального етапу від місцевої збірної команди “Короп-1”. Той матч був з п’яти партій і ми вигравали в п’ятій з рахунком 9:4, але втратили, як кажуть, самоконтроль і зрештою поступилися команді “Короп-1” з рахунком 15:17 в партії і в матчі 2:3. Тому це стало основним рушійним фактором для проведення фінальних ігор і здобуття в них перемоги. Атмосферу змагань доповнила підтримка вболівальників, які емоційно та гучно підтримували прилуцьку команду і тим самим додавали гравцям впевненості під час гри. Висловлюємо подяку керівництву ГК ІМК, так як для успіху в цих змаганнях з їхнього боку були створені всі умови, все необхідне для здобуття перемоги.
Максим Симоненко (віце-капітан ВК “Академія”):
– Наша команда протягом останніх років посідає друге місце в даному турнірі. Мета, як і раніше, була одна – бути в призах, як мінімум – третіми, як максимум – першими. Наша мета майже досягнута, хоча команда трішки стала слабкішою, бо багато хлопців закінчили навчання і взагалі кожні чотири роки колектив у нас оновлюється, коли йде четвертий курс і приходить перший. Команда у нас молода, я в команді другий рік. Турнір пройшов на доволі високому рівні, команди були достойні, Прилуки всіх здивували своїм складом, адже зібрали вони хорошу команду, молодці. Стосовно рівня організації, то як і минулого року все проходило по графіку. Рівень молодих гравців росте, а досвідчені гравці грають на своєму високому рівні і демонструють іншим майстер-клас. Сам рівень чемпіонату доволі таки не слабкий, а команди-суперниці достойні. Чому не вийшло зіграти краще у фіналі, то важко сказати. Можливо ми не дуже були налаштовані на гру, хоча і суперник був хороший, але боротися можна з кожним. Це і чемпіонат України нам показав, в якому ми грали, що незважаючи на зріст кожного і рівень суперника, але грати можна з усіма. Тому можливо просто не налаштувалися на гру і тому десь не пішло.
Сергій Миколайович Жованик (тренер ВК “Короп-2”):
– Була у нас невелика надія, що будемо другими, але такої бездарної гри, яку ми продемонстрували в обох матчах, таких ігор в сезоні у нас ще не було. Ми непогано грали з Прилуками в Лізі районів, хоч і програли 1:3, але зіграли достойно. Хоча я коли їхав, то уже здогадувався хто на яких місцях буде. Єдине чого не вгадав, що буде така тяжка гра із Борзною. Хоча таким складом, який є у мене сьогодні, то проходити Борзну ми повинні були легко. Пройшли, але легко не вийшло. У четвертій партії (за рахунку по партіям 1:2 – прим.авт.) програвали шість очок (7:13), потім підтягнулися, а кінцівку виграли 25:23. А вже п’яту партію на підйомі виграли, хоча теж було нелегко. Здається, рахунок тримався рівним очко в очко до 10:10, а потім ми взяли два очки (12:10), потім 12:11, далі дійшло до 13:12, потім пощастило з подачою, коли м’яч зачепився за трос і впав під сітку (14:12). А от п’ятнадцяте очко взяли красиво завдяки центральному блокуючому, який намертво закрив.
Взагалі під час першої партії ще півфіналу я дивувався, що “Академія” не грала, ми виграли 25:13, другу програли 28:30, хоча вигравали по ходу 24:23. І це дало відчути супернику кров, а ми зупинилися. Це була одна з наших найгірших ігор.
Стосовно Прилук, то молодці, хоча на даному етапі їм достойних суперників у Вищій лізі і не було. Я їм пропонував ще на початку сезону грати у Суперлізі, але вони чомусь не погодилися, сказали, що пограють ще у Вищій лізі. Сам же рівень волейболу в лізі в цілому виріс за той час, що я у волейболі, якщо я звичайно щось розумію у волейболі. Хоча у Суперлізі ми рівень самі дещо понизили, заборонивши грати основному складу “Буревісника” в чемпіонаті області, за виключенням двох гравців – Володимира Борисенка (зараз тренер “Технолога” і водночас гравець “Буревісника”) і Савченко (ліберо “Освіти”).
Претензій по організації матчів у Прилуках немає, все пройшло добре, тобто жодних претензій ні до суперників, ні до сторін немає. Я багатьох чудово і давно знаю. Прилуки були об’єктивно сильнішими, “Коропу-2” зараз з ними важко конкурувати. Я б навіть здивувався, якби Прилуки втратили десь хоч одну партію і перемагали своїх суперників не 3:0.
Максим Кеда (граючий тренер і капітан ВК “Патріот-Колос”):
– Почну з того, що команді Прилук у Вищій лізі робити нічого, це команда Суперліги. Це навіть не обговорюється. І сама команда довела це на майданчику двома іграми по 3:0. “ІМК Прилуки” на голову сильніші за інших трьох. Інші три команди десь приблизно рівні. З Коропом у цьому році ми зустрічалися уже тричі і кожного разу можливо була десь недооцінка з нашого боку, особливо коли починаєш вести в рахунку, бо в четвертій партії ми вели в шість очок, і певно вважали, що гра уже виграна. Навіть уболівальники казали, що партія за нами буде. І досвідчена команда таку перевагу уже не віддає, але десь хвилинка слабкості з нашого боку і рахунок зрівнюється, можливо і команда Коропу десь зіграніша, і на нервах вирвала перемогу. Наша команда – це хлопці з усіх сіл Борзнянщини і ми практично не тренуємося, а зараз весною так взагалі не тренуємося. І це далося взнаки у заключних партіях. Наша команда не починала сезон, грала інша, але потім її зняли, а мені по ходу сезону зателефонували і попросили зібрати команду. Раніше за Борзнянський район грали легіонери (хлопці з Ніжина та Бахмача), а в цій усі місцеві і самій команді буквально два місяці (з кінця лютого). Зіграли ми разом десь матчів зо п’ять, а тому зіграності ще немає. Стосовно організації матчів, то претензій немає, особливо сподобалася робота судді, певно найкраща за усю мою кар’єру. Навіть коли у Борзні граємо, то так гарно нас не судили. Стосовно подальшої долі команди, то якщо допоможуть із фінансуванням, то будемо звичайно грати. Місцеве ФСТ “Колос” оплатило нам дорогу до Прилук, а стосовно харчування, то сказали “будемо винні”. Навіть хлопцям з’їхатися до Борзни, то потрібно було за свої кошти добиратися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *