Зірки Прилуччини

Салют для наших зірок

Спортивну славу Прилуччині в різні часи здобували цілі покоління наших земляків, які перемагали на змаганнях як українського, так і світового масштабу. Можна згадувати багатьох спортсменів, але ми згадаємо найбільш відомих для сучасних вболівальників.

Валентина Цербе-Несіна – заслужений майстер спорту України, перша українська спортсменка, яка завоювала медаль Олімпійських ігор. Сталося це у 1994 році в норвежському Ліллегаммері, де в спринті було завойовано бронзову нагороду. Бронзова медалістка Чемпіонатів Світу у німецькому Рупольдингу (1996 р., естафета 4х7,5 км) і словацькому Осорблі (1997 р., командна гонка 7,5 км). Переможниця етапу Кубку Світу у японському Наґано (1997 р., естафета 4х6 км) та бронзовий призер етапу Кубку Світу у німецькому Рупольдингу (1997 р, командна гонка). За вагомий внесок у розвиток спорту вищих досягнень, популяризацію олімпійського руху, була нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ-го ступеня.

Валентина Цербе-Несина

Ніна Лемеш — заслужений майстер спорту України, українська біатлоністка, член збірної України з біатлону, 11-кратна срібна та бронзова призерка Чемпіонатів світу, Європи та Кубків світу з біатлону. Учасниця Олімпійських ігор у японському Наґано, Солт-Лейк-Сіті та Турині. Кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня. Випускниця Прилуцького педколеджа (на той час педучилище).

Ніна Лемеш

В’ячеслав Деркач – український біатлоніст, майстер спорту України міжнародного класу з біатлону, член національної збірної команди України, неодноразовий переможець першостей та Чемпіонатів України. Учасник чотирьох Зимових Олімпійських ігор: 1998, 2002, 2006 та 2010 років. Найкраще досягнення — 7 місце на Олімпіаді 2002 року.

В’ячеслав Деркач

Іван Кривошеєнко – український футболіст, майстер спорту України (2006). У 2005-2006 роках викликався до лав молодіжної збірної України, провів у її складі 9 ігор. Срібний призер молодіжного чемпіонату Європи 2006 року, бронзовий призер чемпіонату України сезону 2002/2003.

Іван Кривошеєнко

Олег Лень – український футболіст, паралімпійський чемпіон з футболу 7 x 7 (2016). Майстер спорту України. Виборов ІІ місце у командному заліку на Чемпіонаті світу 2015 року. За досягнення високих спортивних результатів на XV літніх Паралімпійських іграх 2016 року в місті Ріо-де-Жанейро (Федеративна Республіка Бразилія), виявлені мужність, самовідданість та волю до перемоги, утвердження міжнародного авторитету України нагороджений орденом «За заслуги» III ст. (4 жовтня 2016).

Олег Лень

Ольга Завгородня – Майстер спорту України міжнародного класу, член збірної команди України з легкої атлетики, бронзова призерка Всесвітньої Універсіади з естафетного бігу 4 по 400 м, чемпіонка Всесвітньої Універсіади з естафетного бігу 4 по 400 м, фіналістка з бігу на 400 м, 7 місце (Таїланд, м. Бангкок, 2007); чемпіонка Всесвітньої Універсіади з бігу на 800 м (Китай, м. Женьшень, 2011).
Нині, Ольга тренер вищої категорії та працює тренером в обласній школі вищої спортивної майстерності, де разом зі своїм тренером Михайлом Степановичем працюють над підвищенням майстерності майстрів спорту, членів штатної команди України з легкої атлетики Красуцької Анни, Позднякова Олексія, Миколенко Марії, а також працює викладачем на факультеті фізиного виховання Чернігівського національного педагічного університету імені Т. Г. Шевченка та продовжує працювати над дисертацією.

Ольга Завгородня